Szef Rady Europejskiej chętnie wypowiada się za pomocą Twittera. Jeszcze chętniej za jego pomocą bardziej lub mniej otwarcie punktuje partię rządzącą. Teraz Donald Tusk znów zabrał głos w sprawie polskiej polityki wewnętrznej.

Jego komentarz już wywołał burzę w sieci, a także reakcję polskich rządzących. Chodzi o reformę edukacji. TOK FM podało informację, że w nowym kanonie lektur szkół ponadpodstawowych nie ma ani jednego utworu Czesława Miłosza.

W spisie lektur dla LO i technikum – nawet w zakresie rozszerzonym – brak utworów Czesława Miłosza! – podaje TOK FM za Pomorskim Urzędem Marszałkowskim.

Sytuację skomentował za pomocą Twittera Donald Tusk. Były premier, robiąc aluzję do partii rządzącej, zacytował fragment Traktatu Poetyckiego autorstwa właśnie Czesława Miłosza.

– Niech tutaj będzie wreszcie powiedziane/Jest ONR-u spadkobiercą Partia. Miłosz. Traktat Poetycki – napisał Tusk na Twitterze. Jego tweet został już udostępniony ponad 200 razy.

Należy podkreślić, że Ministerstwo Edukacji Narodowej już zdementowało te informacje. Resort przypomniał wprawdzie, że konsultacje społeczne dotyczące nowej podstawy programowej trwają i będą trwać do 18 sierpnia. Obecność Czesława Miłosza w liście lektur jest jednak pewna.

– Nie wyobrażamy sobie nowej podstawy programowej do szkół ponadpodstawowych bez twórczości Czesława Miłosza! Czesław Miłosz jako polski poeta i noblista ma zagwarantowane miejsce w podstawie programowej – można przeczytać w komunikacie MEN.

fot. twitter.com/donaldtusk

 

 

...

Zobacz również

fot. twitter.com/MEN_GOV_PL