W ludziach co prawda wzbiera wkurwienie, ale w moim odczuciu mijający tydzień był jednym z weselszych w historii III RP.

Trochę niepoprawnej politycznie prawdy przebiło się do mas. Szef polskiej dyplomacji stwierdził, że nasz główny sojusz jest gównowarty. Każdy myślący obserwator życia publicznego to widział, teraz widzi to i gawiedź. No ale te słowa Sikorskiego pokątnie nagrane, które wypłynęły są niczym w porównaniu do tłumaczeń dyplomaty, gdzie już równo leci sobie w wała. Otóż co do treści twierdzi, że była to prywatna rozmowa, a nie oficjalne stanowisko, a jeśli idzie już o zapłatę rachunku w restauracji, to ta sama rozmowa nagle staje się rozmową służbową między szefami dwóch ważnych resortów i nie zamierza zapłacić tego półtora kafla. Śmieszy mnie ta buta i zatwardziałość ministra Sikorskiego, zapłaciłby te kilkanaście stówek, bo co to dla niego taka kwota i jeszcze by wyszedł na honorowego człowieka. A tak wychodzi na zwykłego buraka, wydrwigrosza który dostaje spazmów jak musi zapłacić z prywatnej kieszeni. Choć podobno jakby zrobić audyt z tych dwóch osławionych restauracji, i jeszcze dwóch innych, gdzie za pieniądze podatników, przez ostatnie kilka lat stołowali się członkowie rządu to okazuje się, że ponad połowa najwyższych szych naszej Tuskolandii poszłaby z torbami.

W ogóle Donald ?Paździoch? Tusk przybrał retorykę ubeków z ?Psów? Pasikowskiego. Prawo to my, nas prawo nie obowiązuje. I tak lecą sobie w kulki wraz z posłusznymi mediami. Okazuje się jednak że to działa tylko na najbardziej naiwnych, więc reakcja społeczna jest taka, że rośnie Mikkemu. Poparcie. Już ponad dyszka ? jako implikacja kompromitującej się klasy politycznej. Po sieci krążą już przezabawne anegdotki, trafnie opisujące retorykę, która zapanowała w naszym Tuskostanie. Jak choćby ta o małżeństwie. W której to żona rzuca w męża plikiem zdjęć, na których widać wyraźnie jak mąż uprawia seks z kochanką, parzą się tam jak żaby w bajorze, a mężulek przybiera Tuskową retorykę i mówi: ech, spokojnie, zastanówmy się wspólnie kto chce zniszczyć nasze małżeństwo. Tusk nie ma sobie nic do zarzucenia. To się nazywa idiolatria.

Cały piękny środowy wieczór spędziłem przed telewizorem z piwem w ręku. Wtedy to TVP INFO transmitowało obrady nad votum zaufania dla rządu. Choć wiedziałem, że je dostanie, arytmetyka sejmu się nie zmieniła, świnie nadal przyspawane ryjami do koryta, to jednak show było przednie. Przez kilka godzin opozycja i z lewa i z prawa szmaciła Tuska, a kamera co chwila pokazywała jego przegraną facjatę i przegrane lica podległych mu ministrów. Istny kabaret.

Tusk wzmocniony zaufaniem koalicji miał pojechać do Brukseli i ugrać tam ważne stanowiska dla Polski. Już wiadomo, że gówno ugra, ale i tak będzie się puszył, że Polska ma komisarza… Tylko że teka komisarza przysługuje każdemu państwu członkowskiemu. No i na chwilę zrobi się głośniej o jakimś Buzku, czy innym ulizanym Januszku Lewandowskim.

No i mamy jeszcze dwie wesołe rewelacje. Pohukują katole i Narodowcy. Ci pierwsi, śmieszni w swej naiwności złapali się na prowokację jakiegoś lewackiego podludzia i swoim histerycznym, sfrustrowanym jazgotem, protestując przeciw pseudosztuce dla lewackiego zdemoralizowanego oszołomstwa nagłośnili na cały kraj, że odbywa się niejaka ?Golgota Picnic?, o której nikt by nawet nie usłyszał, gdyby nie przewrażliwieni katole… No i na zakończenie ?strzał w dziesiątkę? czyli protest Ruchu Narodowego przeciw rządowi Tuska. 28 czerwca, gdzie połowa młodzieży wypieprzyła już do Niemiec na ogórki, a druga połowa opala się na plaży i wtranżala dorsze, zapijając zimnym piwem. Gratuluje pomysłu obalania rządu w wakacje! Jeszcze pewnie do jakiejś szarpaniny dojdzie pomiędzy policją a tą garstką patriotów i przez najbliższe tygodnie będę w publicznej słuchał o zalewie faszyzmu… Super!

Zapomniałbym, manipulatora Tymochowicza zmanipulowali. Po czym okazało się, że w trakcie burzy taśmowej I manipulator III RP nic sobie nie zrobił z tego, że nie wolno nagrywać w Tuskostanie i z ukrycia nagrał swój wywiad dla TVN. Tusk Vision Network opublikował zakłamany materiał, więc Tymek wypuścił swoją taśmę. Cały Wykopl.pl aż huczy, że TVN kłamie, Tymochowicz, który współpracował kiedyś z lewactwem: Palikotem, Millerem, teraz prosi środowisko Kongresu Nowej Prawicy o nagłośnienie, że TVN zmanipulował wywiad, którego udzielił. To się dopiero nazywa przewrót.

...

Zobacz również