Tusk załatwił! Świetne wieści dla Polaków

Tusk załatwił! Świetne wieści dla Polaków

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii mogą odetchnąć z ulgą. Donald Tusk wynegocjował bowiem coś, co bez wątpienia odejmie im wiele problemów. Polityk natychmiast pochwalił się tym na Twitterze.

Od długiego czasu w stronę przewodniczącego Rady Europejskiej kierowane są oskarżenia, według których nie stara się on pomagać naszemu krajowi, pełniąc bardzo wpływowe stanowisko. Tym razem były premier zdecydowanie temu zaprzeczył.

Tusk ma dobre wieści

Brexit, który jest jednym z głównych tematów dyskusji unijnych polityków, sprawi bowiem wiele kłopotów także Polakom mieszającym na Wyspach. Jak się jednak okazało, najnowsze negocjacje doprowadziły do zadowalających ich skutków. - Udało nam się przekonać Brytyjczyków w kwestii dla Polaków najważniejszej: gwarancji praw obywateli UE na Wyspach. Solidarność europejska ma sens - napisał na Twitterze Tusk, chwaląc się sukcesem.

Reakcja wyborców

Wiadomość ta ucieszyła wielu jego rodaków bez względu na polityczne przekonania. Jeżeli najnowsze postanowienia, wypracowane w trakcie negocjacji, rzeczywiście zostaną wprowadzone w życie, ułatwi to przetrwanie Brexitu setkom tysięcy Polaków. Tusk przekazał Polakom na Wyspach dobre wieści Fot. Twitter

Najlepsze newsy dnia:

  1. Morawiecki szykuje dziś rzeź. Kolejne dymisje, rząd się chwieje
  2. To koniec kariery Morawieckiego? Naprawdę powiedział TO o Żydach
  3. OFICJALNE! A. Duda: Polska zbojkotuje Mundial w Rosji
Następny artykuł