Donald_Tusk_(6165309851)
fot. wikimedia.org
Wiadomości Pikio - 5 Lipca 2015

Tusk zachwycony zachodnim multi-kulti. "Kapitalna mieszanka"

Były premier Polski Donald Tusk w wywiadzie dla magazynu Politico podzielił się swoim zachwytem nad wielokulturowością w zachodniej Europie.

– Ciągle jestem pod wrażeniem czegoś, co mi się nie znudziło, czyli wielokulturowości i kapitalnej mieszanki, czegoś, czego nadal nie ma we wschodniej Europie - wyznał amerykańskiemu magazynowi Tusk. Według Przewodniczącego Rady Europejskiej każdy mieszkaniec wschodniej Europy, który przeżyłby choćby kilka tygodni w Brukseli zrozumiałby, że migracja nie musi się wiązać tylko z lękami, że tak naprawdę korzyści z tego odnosi cała wspólnota europejska. Przewodniczący Rady Europy odniósł się także do nadchodzących wyborów parlamentarnych. Według Tuska niezależnie od tego kto wygra wybory Polska będzie nadal przykładem sukcesu w Europie choć jak zaznacza wyniki wyborów nie są jeszcze przesądzone.Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News