Ujawniono kulisy szczytu. Tusk wyrolował PiS i zabierze mu wyborców

Ujawniono kulisy szczytu. Tusk wyrolował PiS i zabierze mu wyborców

Wczorajszy szczyt przywódców państw Unii Europejskiej był jednym z najważniejszych w ostatnich latach. Kluczową decyzję podjął na nim Donald Tusk, szef Rady Europejskiej. Czy dawny premier odbierze wyborców PiS-owi?

Trwający od 2011 roku kryzys uchodźczy i migracyjny jest jednym z głównych czynników kształtujących ład polityczny w UE i spore zmiany w sprawach wewnętrznych jej członków. Napływ ludności z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej był jedną z przyczyn wyniku brytyjskiego referendum nad członkostwem w UE, półrocznych negocjacji koalicyjnych w Niemczech, czy zwycięstwa Ruchu Pięciu Gwiazd we włoskich wyborach parlamentarnych. Najbardziej jednak rzutował na relacje między państwami członkowskimi Wspólnoty, które podzieliły się ws. odpowiedzialności za niekontrolowany napływ ludności na kontynent, potrzeby jej osiedlenia i ogólnego podejścia do spraw migracji i ochrony granic zewnętrznych UE. Wczorajszy szczyt, którego konkluzja może być zaskakująca, był jednym z najważniejszych w historii integracji europejskiej. Donald Tusk podjął na nim decyzję, która zaszokowała jego dotychczasowych zwolenników.

Donald Tusk zabierze wyborców PiS-owi?

Zerwaniem wczorajszych rozmów i negocjacji zagroził premier Włoch Giuseppe Conte. Jak donoszą media, podobną decyzję podjęła Polska delegacja do Brukseli. Wszystko by uniknąć niekorzystnych dla tych krajów decyzji. Ostatecznie, by ratować rokowania, szef Rady Europejskiej zaproponował nowe brzmienie porozumienia ws. relokacji uchodźców. Donald Tusk przychylił się do stanowiska m.in. Polski, Czech, Słowacji i Węgier, czym zdecydowanie zaskoczył wszystkich. Sprzeciw wobec takiego postępowania wyraziły Holandia, Belgia i Luksemburg. Pojawiły się już głosy, że dawny szef polskiego rządu ruchem tym zaskarbił sobie właśnie serca wyborców Prawa i Sprawiedliwości i osób niezdecydowanych. Może mieć to ogromne znacznie w przyszłych wyborach prezydenckich i wyborach do Europarlamentu. Szczyt zakończył się wprowadzeniem dobrowolności w przyjmowaniu uchodźców i imigrantów zza Morza Śródziemnego. Wedle nowych założeń także zatrzymani na jego wodach będą odsyłani do specjalnie do tego przygotowanych obozów w Algierii, Tunezji i Maroko. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Sensacyjne informacje! Chodzi o Małgorzatę Wassermann
  2. Reprezentacja to nic. FIFA właśnie upokorzyła Polskę DUŻO gorzej
  3. Beata Szydło przyłapana z przyjacielem! Prezes jej nie wybaczy
źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News