Trzęsienie ziemi! Tusk zapowiedział ostateczny pojedynek z Kaczyńskim, rozstrzygną się losy Polski

Trzęsienie ziemi! Tusk zapowiedział ostateczny pojedynek z Kaczyńskim, rozstrzygną się losy Polski

Powrót byłego premiera na polską scenę polityczną jest tematem bardzo aktualnym. Donald Tusk skończy niedługo swoja drugą kadencję na stanowisku szefa RE, a następnej już nie będzie. Polityk oświadczył, iż z chęcią zmierzyłby się z prezesem PiS w walce o fotel prezydencki.

Spekulacje odnoście do politycznej przyszłości dawnego przewodniczącego PO i szefa rządu RP ciągną się nieprzerwanie już od kilku miesięcy. Mówiło się o tworzeniu przez niego własnej, opozycyjnej wobec Platformy i Nowoczesnej listy do PE i wejściu tym samym w konflikt z własny środowiskiem. Plotki te zostały skutecznie zdementowane tak samo, jak doniesienia o planowanym przez niego zrezygnowaniu ze stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej. Donald Tusk spokojnie doczeka końca drugiej kadencji "prezydenta Europy", budując jeszcze bardziej swój europejski kapitał polityczny.

Dziś natomiast padła z ust polityka zaskakująca deklaracja, która prawdziwie zaskoczyła opinię publiczną i dziennikarzy. Były prezes Rady Ministrów ogłosił swój ewentualny start w wyborach prezydenckich.

Donald Tusk chce starcia z Jarosławem Kaczyńskim

Szef RE już jedną prezydencką batalię z Kaczyńskim ma za sobą. Chodzi mianowicie o wybory w 2005 roku, gdy przegrał z tragicznie zmarłym Lechem Kaczyńskim. Teraz okazuje się, że marzenia o fotelu głowy państwa Rzeczypospolitej Polskiej nie opuściły gdańszczanina. Dzisiaj na antenie TVN24 komentując zorganizowane przez władze obchody 550-lecia parlamentaryzmu w Polsce, został zapytany, czy stanąłby w szranki z Jarosławem Kaczyńskim, gdyby ten zdecydował się startować w wyborach prezydenckich. Nieoczekiwanie Donald Tusk odpowiedział twierdząco. Walka między dwoma tak doświadczonymi i powszechnie znanymi politykami byłaby bez wątpienia ciekawa i emocjonująca. - Gdyby Jarosław Kaczyński zdecydowałby się kandydować, nie wahałbym się ani chwili - stwierdził Donald Tusk. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS roztrwoni FORTUNĘ. Na co? Na własnych polityków
  2. „PiS zabił Leppera!” Makabryczne ustalenia przyjaciela polityka
  3. Jak dbać o stopy latem? Domowe sposoby
  4. Głodzili go i połamali kości, ale zachowanie psiaka rozczula
źródło: wiadomosci.wp.pl Następny artykuł