Donald Tusk jest wściekły jak nigdy w historii. Zapowiada „tsunami”. Nigdy nie widzieliście byłego premiera w takim stanie. Zaskoczy was to, co niedawno powiedział.

Donald Tusk bardzo się zdenerwował. Były premier i naczelny wróg polskiej partii rządzącej nie był widziany w takim stanie chyba nigdy.

ZOBACZ TAKŻE: Bójka w hitowym programie! Wściekły gość pobił prowadzącego na wizji

Tusk jest wściekły na PiS

– Chcę podkreślić, że powiedziałem premierowi Morawieckiemu, że sytuacja jest bardzo poważna. Dotyczy bezpośrednio polskich interesów, polskiej reputacji i polskiej pozycji w świecie – mówił na konferencji w Brukseli.

W ten sposób były premier ocenił kryzys, jaki wywołało podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę podpisanie nowej ustawy o IPN.

Przypominamy, że nowelizacja zakazuje jakiegokolwiek przypisywania Polakom zbrodni nazistowskich oraz używania takich określeń jak „polskie obozy śmierci”. Jeśli ktoś się tego dopuści, grozi mu kara grzywny lub więzienia.

ZOBACZ TAKŻE: 11 lat temu wbili gwóźdź do trumny PiS. Znowu w wychodzą na ulice

Ogromne kontrowersje

Ustawa wywołała ogromne oburzenie na całym świecie. Szczególnie zbulwersowali się Izraelczycy, którzy zagrozili nawet zerwaniem stosunków dyplomatycznych z Polską.

Trzeba zatrzymać tsunami złych opinii o Polsce oraz falę niemądrych i nieprzyzwoitych ekscesów, serię antysemickich wypowiedzi i drugą falę, niemądrych, nieprzyzwoitych ekscesów i antysemickich wypowiedzi w kraju- apelował Tusk, wściekły na ten polityczny ruch Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE: Niewiarygodne. Dziennikarka urodziła podczas programu na żywo

Trzeba zatrzymać ten kryzys

Jego zdaniem polski obóz rządząc ma wszelkie narzędzia, by zatrzymać niedawny kryzys dyplomatyczny.

– Wszyscy ciężko pracowaliśmy w Polsce nad dobrymi relacjami Polski ze światem zewnętrznym, w tym Izraelem i wspólnotą żydowską. Nie możemy pozwolić, aby ktoś w kilka tygodni zrujnował całą tę robotę – grzmiał w Brukseli wściekły przewodniczący Rady Europejskiej.

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Nie uwierzysz, za co w tych krajach grozi kara śmierci! [ZDJĘCIA]


Tam śmierć to codzienność! 10 najcięższych więzień świata [ZDJĘCIA]

Źródło: natemat.pl