Te doniesienia zaszokowały polską opinię publiczną, Szczere wyznanie Donalda Tuska przeraziło zwolenników pozostania kraju w Unii Europejskiej.

Od kiedy były premier pełni funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, jest najbardziej wpływowym Polakiem w strukturach wspólnoty. Niezmiennie stanowi więc istotne źródło informacji, które szczątkowo przenikają do krajowych mediów.

Tusk zadziwił i zmartwił swych zwolenników

Nowe wyznanie Tuska wyjątkowo zadziwiło Polskę. Jak się bowiem okazuje, jesteśmy dużo bliżej opuszczenia Unii Europejskiej, niż mogłoby się wydawać.

– Polska – i to jest szokujące także dla Europy – stanęła okoniem wobec wszystkiego, co dla Unii ważne. I to z rozmysłem, bo uważam, że rządzący nie są entuzjastami, delikatnie mówiąc, naszej obecności w Unii. (…) W Brukseli jest ciągle gigantyczna nadwyżka nadziei – nie mówię o zaufaniu, ono już niestety zginęło – że Polska jednak zostanie w Unii – stwierdził Tusk, a jego słowa przekazał dalej portal apolityka.pl

ZOBACZ TAKŻE: Skandal! PiS miał zdelegalizować neonazistów, ci w najlepsze rekrutują nowych członków

Niespodziewanie ostra krytyka PiS

– Liderzy partii z jej prezesem na czele głęboko wierzą, że jak się ma władzę, to nie po to, by akceptować ograniczenia ze strony jakiejkolwiek regulacji czy instancji. Prawie wszystko, co w kluczowych sprawach proponuje partia rządząca w Polsce, odpowiada publicznie sformułowanym, opisanym interesom i oczekiwaniom Moskwy – dodał także były premier, czym zadziwił wielu krajowych wyborców.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński w szale. BRUTALNY atak na TVN

Czy popierasz politykę zagraniczną PiS?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Zakład, że nie poznajesz chłopca na zdjęciu? Polscy politycy w dzieciństwie [ZOBACZ!]


Największe awantury w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]

Zobacz również