Były premier Polski i obecny przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk, ujawnił w wywiadzie dla Tygodnika Powszechnego niepokojące fakty o Polsce. To co powiedział jest wstrząsające, tak się mówi o Polsce za kulisami w Unii Europejskiej.

Jak ujawnił Tusk, w brukselskich kulisach najbardziej szokującym faktem, który wzbudza poruszenie wśród najpotężniejszych polityków na świecie jest to, że – jak są przekonani – Polska jest wykonawcą polityki putinowskiej Rosji, która zakłada zniszczenie Unii Europejskiej.

Polska i to jest szokujące także dla Europy, stanęła okoniem wobec wszystkiego, co dla Unii ważne. I to z rozmysłem, bo uważam, że rządzący nie są entuzjastami, delikatnie mówiąc naszej obecności w Unii – ujawnił były premier Polski.

ZOBACZ TAKŻE – Kaczyńska upokorzyła byłego męża. Pokazała mu, co robi z nowym partnerem

Tusk ujawnia

Prawie wszystko, co w kluczowych sprawach proponuje partia rządząca w Polsce odpowiada publicznie sformułowanym, opisanym interesom i oczekiwaniom Moskwy – dodaje Tusk, mówiąc wprost o tym, że obóz rządzący w Polsce to swego rodzaju agenci rosyjskiego prezydenta.

To budzi o tyle niepokój, że już wcześniej wielokrotnie pojawiały się doniesienia, według których wśród ministrów rządu Prawa i Sprawiedliwości są osoby powiązane z rosyjskim wywiadem. Najgłośniejszą sprawą w tym kontekście jest oskarżenie, jakie wystosował pod adresem Antoniego Macierewicza, Tomasz Piątek – autor głośnej książki „Macierewicz i jego tajemnice”.

ZOBACZ TAKŻE – Krok od tragedii. Udaremniono zamach na Donalda Tuska

Jak jednak zaznacza przewodniczący Rady Europejskiej, w Brukseli wciąż jest ogromna nadzieja na to, że Polska – niekoniecznie pod rządami formacji Kaczyńskiego – jednak pozostanie we wspólnocie.

Słowa Donalda Tuska są wstrząsające, wyszło na jaw, że władze europejskie na poważnie biorą pod uwagę wyjście naszego kraju z Unii oraz że jesteśmy uważani, za „państwo satelitarne putinowskiej Rosji”.

ZOBACZ TAKŻE – Dlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiS

Z drugiej strony, słowa Donalda Tuska zostały odczytane również jako rozpoczęcie kampanii prezydenckiej. Nieoficjalnie mówi się, że były premier Polski wróci do kraju i zawalczy z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości o urząd prezydenta. Sam Tusk oficjalnie tego nigdy nie zaprzeczył, wręcz przeciwnie – dawał do zrozumienia, że poważnie to rozważa.

Czy popierasz politykę zagraniczną PiS?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Czym zajmuje się córka Macierewicza? Zaskakujące! 10 największych sekretów polityka

Te afery WSTRZĄSNĘŁY polską polityką!

źródło – Tygodnik Powszechny