Tusk ujawnia szokującą prawdę. "To katastrofa..."

Tusk ujawnia szokującą prawdę. "To katastrofa..."

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk przebywa obecnie na szczycie Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) w stolicy Filipin, Manili. Na Twitterze ujawnił, że w kuluarach przewija się temat związany z Polską.

- W dalekiej Azji spotkania z przywódcami USA, Chin, Indii, Kanady, Japonii i ASEAN. W kuluarach także pytania o Polskę w związku z marszem narodowców. - zaczyna swój post Donald Tusk - Bez złudzeń: reputacyjna katastrofa. Może nie wszyscy się tym przejmują, ale ja tak. - zaznacza. Szczyt Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej zaczął się w poniedziałek rano. Gospodarz wydarzenia, filipiński prezydent Rodrigo Duterte, powitał w Manili przywódców ASEAN oraz przedstawicieli państw spoza wspólnoty, m.in. amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa oraz premierów Rosji, Chin i Japonii: Dimitrija Miedwiediewa, Li Keqianga i Shinzo Abego. ASEAN to organizacja polityczno-gospodarcza założona 8 sierpnia 1967 w Bangkoku. Jej siedzibą jest Dżakarta. Jej głównym celem jest "przyspieszanie wzrostu ekonomicznego, rozwoju socjalnego i kulturalnego w regionie: fundacja ma budować pokojową i dobrze współpracującą wspólnotę narodów południowoazjatyckich".

Cały świat mówi o Marszu Niepodległości

Temat Marszu Niepodległości, który odbył się w sobotę w Warszawie, rozgrzał światowe media: "Guardian” w tekście zatytułowanym "Biała Europa” zwraca uwagę na hasła, jakie pojawiały się na marszu: "Czysta Polska, biała Polska” oraz "Precz z uchodźcami”. Brytyjski dziennik zwraca również uwagę na pojawienie się na marszu falangi, nacjonalistycznego symbolu z lat 30. XX w. - Biali nacjonaliści wzywają do etnicznej czystości”. - napisał o wydarzeniach w Warszawie amerykański portal "Politico". Marsz skomentował również były rzecznik Hillary Clinton ds. zagranicznych Jesse Lehrich - 60 tys. nazistów maszerowało w Warszawie - napisał na Twitterze. Sobotniemu marszowi sporo miejsca poświęciły ponadto m.in. hiszpański dziennik "El Pais”, niemieckie portale, jak Spiegelonline czy Deutsche Welle, francuskie "Le Point”, "Le Monde”, franceinfo, France 24, włoski dziennik "Corriere Della Sera”, amerykański dziennik gospodarczy "Wall Street Journal”, BuzzFeed, Bloomberg, brytyjskie "Daily Mail”, "The Telegraph”, "Independent”. twitter.com/donaldtusk Źródło: Polityka  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News