Koniec mijającego tygodnia upłynął pod znakiem kontrowersji jakie wywołało wystawienie przez Prawo i Sprawiedliwość Jacka Saryusz-Wolskiego na polskiego kandydata na przewodniczącego Rady Europejskiej w kontrze do Donalda Tuska. Teraz były premier tajemniczo skomentował działania obozu władzy w Polsce.

Przez niemal cały ubiegły tydzień media żyły tematem reelekcji Donalda Tuska oraz nieoczekiwanego wystawienia przez Prawo i Sprawiedliwość kontrkandydata z Platformy Obywatelskiej, Jacka Saryusz-Wolskiego (który został już wyrzucony z PO).

Były premier Polski, który ubiega się o reelekcję na stanowisko „prezydenta Europy” długo nie komentował sprawy. W końcu na jednym z portali społecznościowych pojawił się jego komentarz – na pierwszy rzut oka nie ma żadnego związku z polityką, jednak komentatorzy nie mają złudzeń.

Według nich Donald Tusk wykorzystał historyczne zwycięstwo polskich skoczków narciarskich, którzy zdobyli mistrzostwo świata na zawodach w Lahti, do uderzenia w decyzje i działania jakie podejmuje względem jego osoby Prawo i Sprawiedliwość.

...

Zobacz również