Tusk ODPALIŁ MACHINĘ! Cała Europa mówi tylko o tym co właśnie zrobił

Tusk ODPALIŁ MACHINĘ! Cała Europa mówi tylko o tym co właśnie zrobił

Donald Tusk pełni funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej w bardzo niespokojnych dla wspólnoty czasach. Musi on borykać się z szeregiem problemów oraz reagować na nie w niezwykle stanowczy sposób, aby w ogóle mogły mieć szansę rozwiązania. Tak stało się i tym razem, kiedy to były polski premier przedstawił oficjalnie swoje ostateczne ultimatum.

Planowany przez Wielką Brytanię Brexit niezwykle przeciąga się w czasie. Nikt nie spodziewał się bowiem, że chęć opuszczenia Unii Europejskiej pociągnie za sobą szereg licznych problemów. Wynikają one z najróżniejszych dziedzin życia politycznego, społecznego oraz gospodarczego. Tak się jednak stało. Dlatego rozmowy dotyczące warunków wyjścia jednego z najważniejszych krajów wspólnoty z jej struktur stwarza ogrom kłopotów. Trudności mają zarówno rząd w Londynie, jak i przedstawiciele samej Unii. Swoją opinię na temat ciągłości rozmów o Brexicie oraz ich przyszłości ogłosił także sam Donald Tusk. Jak się okazuje, przedstawił on premier Theresie May osobliwe ultimatum, które związane jest z... pieniędzmi.

Tusk stanowczy jak jeszcze nigdy

Przewodniczący Rady Europejskiej zaznaczył, że jeżeli Wielka Brytania chce rozpoczęcia rozmów na temat jej relacji handlowych z Unią po Brexicie jeszcze w tym roku, musi bardziej się w nie zaangażować. Tusk zaznaczył, że jest gotów na negocjacje z premier May. Wcześniej jednak musi ona jaśniej wyrazić się w kwestii granicy z Irlandią oraz państwowych pieniędzy, których wypłacenie związane będzie z wyjściem Wielkiej Brytanii ze wspólnoty. - Jeśli do tego czasu nie zostaną osiągnięte wystarczające postępy, będę... nie będę w stanie zaproponować nowych wytycznych dotyczących transformacji i przyszłych stosunków na grudniowym posiedzeniu Rady Europejskiej. Wyjaśniłem bardzo dosadnie premier May, że ten postęp musi nastąpić najpóźniej na początku grudnia - stwierdził stanowczo Tusk w rozmowie z mediami, czym prawdopodobnie jeszcze bardziej skomplikował rozmowy dotyczące Brexitu.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News