Jarosław Kaczyński nie ma się z czego cieszyć. Sondaże pokazują, że Donald  Tusk może skutecznie połączyć opozycję przeciwko PiS. Czy prezes partii rządzącej coś na to poradzi?

Donald Tusk jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Tym razem zamieścił na Twitterze bardzo mocny wpis, który daje sygnał opozycji w Polsce. Nie wspomniał bezpośrednio, że chodzi o walkę z PiS-em, ale trudno to inaczej zinterpretować.

– Równie ważne dla całej Europy, jak dla polskich demokratów: albo będziemy razem, albo nie będzie nas w ogóle – napisał przewodniczący Rady Europejskiej.

Skąd taki wpis akurat teraz? Być może ma on związek z tym, co pokazuje najnowsze badanie IBRiS. Wynika z niego, że Zjednoczona Opozycja miała by szansę nawiązania równej walki wyborczej z Prawem i Sprawiedliwością.

Według sondażu gdyby Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i Nowoczesna wystartowały pod jednym sztandarem, wygrałyby wybory z wynikiem 36,8 proc. W takiej konfiguracji PiS miałby 35,1 proc. Być może Donald Tusk uznał, że to dobry moment na nieoficjalne rozpoczęcie swojej kariery prezydenckiej.

Fot. Twitter/Donald Tusk

Źródło: natemat.pl

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu


Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

...

Zobacz również