Donald Tusk jest wściekły! Szef rządu poniżył go w brutalny sposób na arenie międzynarodowej. Co powiedział o przewodniczącym Rady Europejskiej?

Premier Bułgarii Bojko Borysow w stanowczych słowach postanowił odpowiedzieć Donaldowi Tuskowi na wywiad, którego ten udzielił niedawno „Tygodnikowi Powszechnemu”.

Były szef polskiego rządu wypowiedział się bowiem ostro o postawie rządu Prawa i Sprawiedliwości wobec Unii Europejskiej.

ZOBACZ TAKŻE: A więc jednak polityka! Kasia Tusk wchodzi z hukiem

Zaskakująca wymiana zdań

– Polska stanęła okoniem wobec wszystkiego, co dla Unii ważne. I to z rozmysłem, bo uważam, że rządzący nie są entuzjastami, delikatnie mówiąc, naszej obecności w Unii – powiedział Tusk.

– Nie mam żadnych wątpliwości, że dla PiS jednym z celów jest „uwolnienie” polityki polskiej od ciężaru, jakim jest UE z jej ograniczeniami – dodał także przewodniczący Rady Europejskiej, na co odpowiedział szybko Borysow.

ZOBACZ TAKŻE: To zdjęcie Kaczyńskiego mówi wszystko! Triumf nad opozycją

Premier Bułgarii stwierdził, że Tusk „nie powinien wypowiadać się o polskiej polityce”. Wytknął także europejskim urzędnikom, iż „zawsze, gdy chcą urazić czyjeś uczucia, kładą na stole kwestię praworządności”.

Donald Tusk był zszokowany, że szef bułgarskiego rządu tak mocno wystąpił przeciwko niemu i zdecydował się go poniżyć. Dotąd bowiem bułgarskie władze uważane były za te, które dążą do jak największego zbliżenia się do najwyższych polityków wspólnoty Europejskiej.

źródło: onet.pl

Jak Tusk radzi sobie w Brukseli? Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki! [MEMY]


Jak Tusk zachowywał się w szkole? Oburzające! 10 nieznanych faktów z jego życia

...

Zobacz również