Stosunek Donalda Trumpa do paryskiego porozumienia klimatycznego budzi niepokój ekologów i niektórych polityków. Głos w sprawie zabrał Donald Tusk.

Przewodniczący Rady Europejskiej nie jest zadowolony z postawy Donalda Trumpa. Prezydent Stanów Zjednoczonych najprawdopodobniej wycofa się z porozumienia klimatycznego, którego celem jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla i tym samym – zatrzymanie globalnego ocieplenia.

Proszę, nie zmieniaj klimatu (politycznego) na gorsze – napisał na swoim Twitterze Donald Tusk.

Wpis został polubiony i udostępniony przez tysiące osób. Decyzja Trumpa może mieć kluczowe znaczenie dla stanu środowiska naturalnego całego globu. Jednocześnie Stany Zjednoczone mogą stać się trzecim, po Syrii i Nikaragui, państwem nienależącym do porozumienia. Internautom bardzo nie podoba się postawa Trumpa.

Większość firm naciska na Donalda aby to podpisał. Są tylko 3 państwa, które tego nie robią. Jedno z nich przez 6 lat było w stanie wojny – napisała jedna z internautek pod postem Tuska.

Co ciekawe, wśród komentujących tweeta są również Polacy, którzy krytykują Tuska. I to wcale nie za jego proekologiczne podejście.

Nie chcemy go w Polsce. Pozwólcie mu zostać w Brukseli na zawsze – napisała jedna z internautek.

źródło: Twitter

...

Zobacz również