Tusk opowiedział nieznaną historię z lat 90-tych. Kaczyński nie będzie zadowolony.

Tusk opowiedział nieznaną historię z lat 90-tych. Kaczyński nie będzie zadowolony. Źródło: fot. youtube.com

Donald Tusk raz na jakiś czas udziela obszernych wywiadów, z których można dowiedzieć się bardzo ciekawych informacji. Ostatnio podzielił się nieznaną historią związaną z polskimi politykami. W tle Jarosław Kaczyński.

Donald Tusk w ostatniej rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską podzielił się kilkoma informacjami, które zainteresowały media. Związane są one z tajemniczą historią, która pochodzi z lat 90-tych. Ta okazuje się dość zaskakująca. Opowiedział jednak nie tylko historię, ale także o swoich planach dotyczących przyszłości i ewentualnym kandydowaniu w wyborach. Niemniej jednak zaskakujący charakter historii wyraźnie zwrócił uwagę widzów.

Donald Tusk - nieznana historia z Jarosławem Kaczyńskim w tle

Katarzyna Kolenda-Zaleska na antenie TVN24 wprost rozpoczęła kwestię przyszłości obecnego Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Chciała dowiedzieć się czy będzie on startował w wyborach, a także czy powróci do polskiej polityki. Ten nie za bardzo chciał udzielić jednak informacji. Zabrzmiał bardzo tajemniczo.

- Przyjdzie czas na wybory prezydenckie, przyjdzie czas na decyzje. Nie mówię nie, nie mówię tak - odpowiedział Donald Tusk. Następnie padło pytanie, które o wiele bardziej zainteresowało czytelników. Dotyczy głośnej sprawy związanej ze spółką "Srebrna", czyli podmiotem, który między innymi prowadzi działalność reklamową i medialną, a także zarządzaniem nieruchomościami w Warszawie.

Donald Tusk przypomniał historię kiedy jeszcze był w relacjach ze środowiskiem Kaczyńskiego. Jak mówi, wyraźnie zapamiętał, że Kaczyński "zawsze chciał mieć dużo pieniędzy". - To obsesja pieniędzy. Wiele razy byłem w relacjach ze środowiskiem Jarosława Kaczyńskiego, także w latach 90. za czasów Porozumienia Centrum. Zawsze chciał mieć bardzo dużo pieniędzy, by robić politykę. Wydaje się, że to ewoluowało i urosło do poziomu obsesji - podzielił się swoją oceną sytuacji Donald Tusk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Afera PCK, czyli rozdawanie żywności przez działaczy PiS

Kolejny temat, który pojawił się w rozmowie to afera <ahref="https://pikio.pl/tag/pck/">PCK. W latach 2014-2017 z Czerwonego Krzyża zostały ukradzione ubrania, które miały trafić do potrzebujących. Media donoszą, że skradzione rzeczy były później sprzedawane w lumpeksach. Donald Tusk nie przeszedł wobec niej obojętnie.

- PCK zbierał dla ubogich i bezdomnych, a oni używali tych dóbr w swojej kampanii. Powiem szczerze, to się nie mieści w głowie. Może to nie jest jakieś wydarzenie istotne w sensie politycznym, ale dla mnie to taki chyba najbardziej dotkliwy przykład tego, jak bardzo zdeprawowane są elity rządzące dzisiaj w Polsce, że to przekroczenie wszystkich granic, jakie mogłem sobie wyobrazić - wyraźnie sfrustrowany opowiadał Donald Tusk w "TVN24".
 
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Martyna Wojciechowska w Playboyu. Ta sesja przeszła do historii polskiego show-biznesu
  2. Hanka Bielicka, Polacy ją uwielbiali. Na jaw wyszła jej największa tajemnica
  3. Żona Sławomira ujawnia kulisy jego odejścia z TVP. Wiemy, co się z nim teraz stanie
  4. Lara Gessler przerwała milczenie ws. swojego rozwodu. „Jestem w szoku”
  5. Chcesz przejść na dietę? Podajemy 10 zasad mądrego odchudzania
  Źródło: Wirtualna Polska
Następny artykuł