Słowa wypowiedziane przez Beatę Szydło w czasie obchodów 77 rocznicy pierwszej deportacji polskich więźniów politycznych do niemieckiego obozu Auschwitz w dużej mierze oburzyły polską opinię publiczną. Do tego grona dołączył także Donald Tusk.

Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli – mówiła Beata Szydło, nawiązując do problemu imigracji, która dotknęła Europę.

Ta wypowiedź zbulwersowała wiele osób w tym prezesa Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich – Krzysztofa Utkowskiego. Uznał on słowa polskiej premier za ,,nieuzasadnione”.

Dla mnie te słowa Beaty Szydło to jest wielka gafa. Nie wiem, to chyba jakiś skrót, zbitka myślowa, bardzo trudna do obrony. Przecież Auschwitz ma dużo większy wymiar, to pewien symbol. Różni ludzie na świecie się na ten temat wypowiadali i podkreślali, jaki jest wymiar, jak ważny dla ludzkości – komentuje Krzysztof Utkowski.

Wypowiedź szefowej polskiego rządu postanowił skomentować także Donald Tusk. Komentatorzy zauważają, że jeszcze nigdy tak bezpośrednio nie skrytykował on Beaty Szydło.

Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera – napisał na Twitterze Donald Tusk.

twitter.com/donaldtusk

źródło: Twitter

...

Zobacz również