Donald Tusk, przewodniczący Rady Europy, stwierdził, że sprawa teczek TW Bolka, o których zrobiło się głośno za sprawą wdowy po gen. Kiszczaku to „odgrzewana raz na jakiś czas sprawa, przykra dla dla wizerunku”.

 – Wydaje się, że ta sprawa odgrzewana raz na jakiś czas przez ostatnie 20-25, może nawet 30 lat, jest przykra z punktu widzenia wizerunku Polski, całej wielkiej tradycji i legendy Solidarności i Lecha Wałęsy – skomentował sprawę teczek TW Bolka.

Jak dodał były polski premier, Lech Wałęsa nigdy nie ukrywał, że miał „pewne kontakty z SB” i dziwią go podsycane przez rządowe media emocje związane z ich przejęciem przez Instytut Pamięci Narodowej.

Według Tuska, do sprawy należy podejść ostrożnie i dokładnie przeanalizować nowe materiały, tak by można stwierdzić czy jest w nich coś nowego. Według przewodniczącego Rady Europy, zbyt emocjonalne podejście do sprawy może niepotrzebnie nadszarpnąć ogólnoświatową markę, którą jest Lech Wałęsa i Solidarność.

 – Mnie się wydaje, że potwierdzamy coś, o czym tak naprawdę może nie zawsze udolnie, nie zawsze przekonująco, ale de facto Lech Wałęsa mówił  – powiedział mediom Tusk.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: tvp info

Zobacz również