Tusk mocno uderza w Trumpa: Postawił go w jednym szeregu z...

Tusk mocno uderza w Trumpa: Postawił go w jednym szeregu z... Źródło: fot. flickr / wikimedia

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, przed zbliżającym się szczytem UE w otwartym liście do europejskich przywódców uderza w nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Już w najbliższy piątek na Malcie odbędzie się szczyt Unii Europejskiej, na którym zjawią się szefowie rządów i prezydenci państw członkowskich.

Na kilka dni przed szczytem, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk wystosował do nich specjalny list, w którym dzieli się swoimi "niepokojami" w związku z działania podejmowanymi przez nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Były premier Polski wśród największych zagrożeń dla UE jak agresywnej Rosji, terroryzmu, a także anarchii na Bliskim Wschodzie i w Afryce, wymienił również zmianę polityki Stanów Zjednoczonych pod rządami Donalda Trumpa.

Tusk zaapelował również, że protekcjonistyczny zwrot USA w kwestii umowy handlowej jaka miała zostać podpisana z UE powinno się wykorzystać na korzyść wspólnoty. W tym celu - według przewodniczącego Rady Europejskiej - należy jeszcze intensywniej pracować nad porozumieniami o wolnym handlu z innymi państwami.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News