Przewodniczący Rady Europejskiej wystąpił z niecodziennym apelem skierowanym do twórców portali społecznościowych. Jego zdaniem powinni oni włączyć się do działań mających na celu zwalczenie terroryzmu.

Chcemy zakończyć prace nad nowym systemem wymiany informacji dotyczących granic w tym roku. Państwa UE uzgodniły także potrzebę głębszej współpracy z przemysłem internetowym. Wzywamy firmy social media, by zrobiły wszystko, co możliwe, aby chronić przed rozprzestrzenianiem się w internecie materiałów rozpowszechnianych przez terrorystów – apeluje Donald Tusk.

Jego zdaniem należy stworzyć nowe narzędzia, za pomocą których media społecznościowe powinny „automatycznie blokować materiały związane z działalnością terrorystyczną”. Deklaruje on także pomoc Unii Europejskiej w tej kwestii.

Jeśli będzie potrzeba, jesteśmy gotowi wprowadzić odpowiednie prawodawstwo – zapewnia przewodniczący Rady Europejskiej.

Z kolei według przeciwników pomysłu, pomysł Tuska to nic innego jak cenzura – jeśli jego prawo wejdzie w życie to z portali społecznościowych znikną wszystkie zdjęcia i nagrania zamachów w Europie. To – zdaniem krytykujących pomysł – sprawi, że Europejczycy będą pozbawieni informacji o zamachach oraz żyć w nieświadomości niebezpieczeństwa.

źródło: http://tvn24bis.pl

...

Zobacz również