Nie da się ukryć, że sondaże dla polskich partii opozycyjnych są bezlitosne. Donald Tusk wie już jednak, co zrobić, by przełamać złą passę.

W politycznych kuluarach coraz częściej słyszy się, że przewodniczący Rady Europejskiej szykuje się do utworzenia nowej partii. Już w ostatnim czasie widać było, że mocno dystansuje się od Platformy Obywatelskiej.

Trochę się pogubiła, nie widząc, jak traktować wizytę Donalda Trumpa – mówił w zeszły czwartek o polskiej opozycji Donald Tusk.

Teraz o stworzeniu nowej partii przez Tuska rozpisują się już wszystkie media w Polsce, łącznie m. in. z Rzeczpospolitą i Wprost. Zdaniem komentatorów jest to wyraźny sygnał, że były premier nie widzi już szans na polityczny sukces swojej dawnej partii. To właśnie, dlatego w jego głowie miał się zrodzić plan powrotu wraz z nowym ugrupowanie.

Tylko z poparciem silnej opozycyjnej partii Donald Tusk będzie miał szanse na objęcie fotela prezydenckiego. Stąd pomysł, by w 2019 roku w wyborach parlamentarnych wystawić całkowicie nowe ugrupowanie.

 

...

Zobacz również