Chociaż zdawać się może, że od najgłośniejszych dyskusji na temat Brexitu minęło już wiele czasu i kontrowersje ucichły, europejscy politycy wciąż muszą podejmować próby poradzenia sobie z decyzją mieszkańców ważnego dla wspólnoty kraju. Swoje stanowisko na temat rozmów z Wielką Brytanią zajął na Twitterze także Donald Tusk. Wezwał on do porozumienia w sprawie Brexitu, które powinno dokonać się jak najszybciej.

Szef Rady Europejskiej na pewno znajduje się obecnie w stosunkowo trudnej sytuacji. Nie może więc dziwić, że często otwarcie wypowiada się na temat istotnych dla Unii Europejskiej spraw, takich jak Brexit. Tym razem napisał on na Twitterze post, w którym odniósł się do potencjalnego opóźniania rozmów z Wielką Brytanią i jego prawdopodobnych następstw.

„Nie wiemy, kiedy rozpoczną się rozmowy w sprawie Brexitu. Wiemy, kiedy muszą się zakończyć. Zróbcie, co możecie, aby uniknąć „braku porozumienia” w rezultacie „braku negocjacji” – przeczytać można na Twitterze Donalda Tuska. Trudno powiedzieć, czy jego apele skończą się tak, jakby tego chciał sam polityk. Internauci zauważają jednak, jak istotną sprawą dla niego jest sprawny Brexit, na co wskazywać ma coraz bardziej stanowczy ton wypowiedzi.

...

Zobacz również

Fot. Twitter/Donald Tusk