Tusk i Kopacz mają wspólne dzieci! Więcej niż dwoje

Tusk i Kopacz mają wspólne dzieci! Więcej niż dwoje Źródło:

Program leczenia niepłodności wprowadzony za rządów PO-PSL przyniósł wysoką skuteczność. Ministerstwo Zdrowia szacuje, że dzięki niemu przyszło na świat już 8395 dzieci, a liczba ta wciąż rośnie. 

13 listopada 2017 roku Ministerstwo Zdrowia podało informację o wynikach rządowego programu in vitro. Trwał on od 1 lipca 2014 roku do 30 czerwca 2016 roku i w tym czasie pomocą objęto 19617 par.

Dzieci będzie 10 tys. i więcej

Według statystyk za czasów premiera Tuska i premier Kopacz urodziło się w Polsce łącznie 8395 dzieci. Informację tę opublikował na twitterze Rafał Mundry, ekonomista z Wrocławia. Wprawdzie Konstanty Radziwiłł nie zgodził się na kontynuację programu, to dzieci nadal rodzą się z zamrożonych zarodków, a rodzice nie płacą za ich transfer. Ponoszą jedynie niewielkie koszty za ich przechowywanie. Dr Katarzyna Kozioł, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii, na łamach oko.press przyznała, że ostateczna liczba dzieci z rządowego programu in vitro przekroczy 10 tys. Uzasadnia, że w klinice nOvum w Warszawie, którą współprowadzi, czekają zamrożone zarodki „kilkuset, może nawet 1000 par” z rządowego programu.

To jest niemoralne?

Statystyki, jakie opublikowało ministerstwo obrazują, że program zgodnie ze słowami Ewy Kopacz jest "triumfem zdrowego rozsądku nad fanatyzmem". Sukces, jaki odnieśli Tusk i Kopacz trwa, ale obecny minister Konstanty Radziwiłł, uważa go za niemoralny. Co gorsza, uparcie przypisuje swój pogląd większości społeczeństwa.

Co 121 dziecko z in vitro

369308 to liczba dzieci urodzonych w Polsce w roku 2015. Z kolei 3046 dzieci urodziło się z rządowego programu in vitro. Oznacza to, że na każde 121 dzieci jedno zawdzięczało życie programowi. Rzecz jasna efekt prodemograficzny całego in vitro w Polsce był i jest większy, biorąc pod uwagę osoby, które nie korzystały z programu rządowego a poddały się in vitro. Nie można jednak jednoznacznie określić ilości takich osób, ponieważ oficjalne statystyki nie obejmują takich danych. Żródło: oko.press
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News