Przewodniczący Rady Europy Donald Tusk, zaapelował do imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, by nie przybywali do Europy. 

Donald Tusk był w czwartek z wizytą w Grecji gdzie w rozmowach z premierem tego kraju Ciprasem poruszali temat kryzysu imigracyjnego jaki dotyka w ostatnich miesiącach Europę. Wynik rozmów to m.in. zapewnienie o tym, że Grecja zostanie w strefie Schengen i Euro oraz dostanie wsparcie w postaci 700 milionów euro na działania związane z napływającymi do tego kraju imigrantami.

Na konferencji prasowej, były premier Polski zaapelował również do potencjalnych imigrantów ekonomicznych z Bliskiego Wschodu i Afryki, by nie wierzyli przemytnikom i nie przybywali do Europy. Jak podkreślił szef Rady Europejskiej, żaden kraj europejski nie będzie już dłużej krajem tranzytowym.

fot. twitter
fot. twitter

Przewodniczący Rady Europy Donald Tusk od kilku dni składa wizyty w krajach najbardziej dotkniętych kryzysem imigracyjnym. To wszystko w ramach przygotowań do szczytu UE-Turcja, na którym europejscy przywódcy po raz kolejny pochylą się nad problemem napływu imigrantów ekonomicznych z Bliskiego Wschodu do Europy.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: onet

Zobacz również