Z OSTATNIEJ CHWILI: Akt oskarżenia ws. Tuska!
Wiadomości Pikio - 2 Sierpnia 2018

Z OSTATNIEJ CHWILI: Akt oskarżenia ws. Tuska!

Syn byłego premiera, Michał Tusk znalazł się właśnie na językach całej Polski. Do sądu skierowano bowiem oficjalny akt oskarżenia w sprawie wybicia szyb w jego mieszkaniu. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

3 września 2017 roku dwóch mężczyzn rzuciło w okna mieszkania Tuska kamieniem. Na szczęście w środku nie było wtedy ani syna byłego premiera, ani członków jego rodziny. Prokuratura uznała jednak, że właścicieli lokum narażono na "bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu".

Michał Tusk walczy o swoje bezpieczeństwo

- Osobą, która rzuciła kamieniem, był 42-letni Tomasz K., przy czym działał w porozumieniu z 38-letnim Adamem Z. Oskarżeni nie przyznają się do popełnienia zarzuconego przestępstwa. Tomasz K. w toku złożonych wyjaśnień przyznał, że wybił szyby, ale nie zrobił tego celowo. Odrzucił kamień, który miał w ręku. Nie chciał nikomu zrobić krzywdy. Adam Z. odmówił złożenia wyjaśnień - ujawniła Grażyna Wawryniuk, pełniąca funkcję rzeczniczki gdańskiej prokuratury. Szkodę poczynioną w mieszkaniu Tuska wyceniono na 1390 zł. Oskarżony, który sam zgłosił się do prokuratury, musiał m.in. wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 1,5 tys. zł. Nie mógł także opuszczać terytorium Polski ani zbliżać się do rodziny syna byłego premiera na mniej niż 25 metrów.

Szczegóły sprawy sądowej

Jak jednak poinformowała dziś Wawryniuk, do sądu wpłynął już akt oskarżenia w tej sprawie. Czas pokaże, w jaki sposób winni zostaną ukarani przez wymiar sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE: B. ksiądz ujawnia! „Papież Franciszek otacza się gejami w sutannach”

ZOBACZ TAKŻE: Owsiak ma kłopoty, ogromna akcja policji. Internauci: to zemsta PiS-u

ZOBACZ TAKŻE: Przyjaciółka ojca Kaczyńskich ujawnia! Szokujące słowa o prezesie PiS

ZOBACZ TAKŻE: Czy pies może jeść karmę dla kota? Żeby nie zaszkodzić psu – koniecznie przeczytaj!

ZAMIANA
przywódcy_wstepTo dziś niezwykle rozpoznawalny polityk! Poznajesz go? Stare zdjęcia światowych przywódcówCzytaj dalej
tusk2Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News