Ogromna zmiana obowiązuje już od dziś. Przez wielu turystów określana jest jako rewolucja

Ogromna zmiana obowiązuje już od dziś. Przez wielu turystów określana jest jako rewolucja Źródło: unsplash.com Luke Porter

Turyści nieźle się zdziwią. Z dniem dzisiejszym w życie wchodzi ogromna zmiana, która dotyczy wszystkich zwiedzających. Takich rewelacji chyba nikt się nie spodziewał, warto się z nimi zapoznać.

Turyści powoli kończą swoje podróże, choć ciężko uznać, by w tegoroczne wakacje były one szczególnie intensywne. Wrzesień na szczęście sprzyja wszelkiego rodzaju wycieczkom, dlatego ci, którym niekoniecznie udało się w latem, na przeprawy udają się dopiero teraz. Jeżeli też jesteś w tym gronie, koniecznie przeczytaj. Od dziś obowiązuje ogromna zmiana. 

Decyzja już zapadła. Turyści powinni wiedzieć 

Polsat News donosi, że Tatrzański Park Narodowy wychodzi na przeciw odwiedzającym i, by dodatkowo umilić przeprawę, wprowadza możliwość wypożyczenia samochodu elektrycznego na minuty! Będzie można nimi dojechać tuż pod szlak nad Morskie Oko i do kolejki na Kasprowy Wierch. Oferta zdaje się szczególnie atrakcyjna dla rodzin z małymi dziećmi lub osób starszych. Udogodnienie weszło w życie z dniem dzisiejszym. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Na terenie całego Tatrzańskiego Parku Narodowego pojawiły się trzy oznaczone strefy, w których można wypożyczyć i zwrócić auto. Mowa o:

  • Centrum Zakopanego - ul. Chałubińskiego 42 (parking przy Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN),
  • Kuźnice - nieopodal stacji kolejki na Kasprowy Wierch (parking przy siedzibie TPN),
  • Palenica Białczańska (parking TPN).

Wprowadzenie wypożyczali samochodów elektrycznych to dla zwiedzających ogromne ułatwienie, bowiem w wiele miejsc zabroniony był wjazd samochodem osobowym, z kolei tym, który oferuje Tatrzański Park Narodowy można zrobić to bez najmniejszego problemu.

- Naszym głównym zadaniem jest ochrona przyrody wewnątrz parku, ale chętnie wspieramy wszelkie inicjatywy wpływające na jakość środowiska poza jego granicami. Nie da się chronić Tatr bez myślenia o terenach, które je otaczają. Dlatego nie jest to nasze pierwsze doświadczenie z elektromobilnością - mówił Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Dzisiaj grzeje: 1. Już wiemy, co dalej ze ślubami i weselami. Zapadła decyzja potwierdzona przez Kościół

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Polacy powinni się już przygotować. Meteorolodzy nie mają wątpliwości, chodzi o najbliższą zimę

Park przygotował cztery pakiety wypożyczeń: od 8 minut w cenie 9,99 zł do 300 minut za 99,99 zł. Z kolei gdy pakiet zostanie przekroczony, system automatycznie rozpocznie naliczanie dodatkowych opłat - 1,29 zł za każdą kolejną minutę jazdy. Na tę chwilę Park ma w swojej ofercie 10 aut, a wypożyczać można je do końca października. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nieludzkie, robił ze szczeniakiem okropne rzeczy. Zwierzę przed śmiercią uratowała przypadkiem rodzina, potrzebna pomoc
  2. Prawie 100 trzęsień ziemi na dobę w Yellowstone. Czy zbliża się globalna katastrofa?
  3. Zapytali ministra zdrowia o zamknięcie szkół. Podał konkretny termin
  4. Śmierć nadeszła nagle, 3 córki osierocone. Aktorka uwielbiana z "M jak miłość" i "BrzydUli" pogrążona w żałobie
  5. Popularne leki wycofane z aptek w całej Polsce. Jeśli je masz, natychmiast je wyrzuć
  6. 70-latek zjadł cukierka wartego 40 groszy w Biedronce, ochrona od razu interweniowała. Staruszek został skazany na kosmiczną grzywnę

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News