Do zaskakującego zdarzenia doszło w Kolonii. Młodemu Turkowi udało się podstępnie dostać do samolotu służbowego Angeli Merkel. Na jego pokładzie dokonał rzeczy, których nikt się nie spodziewał.

Do zdarzenia doszło 25 lipca, jednak dopiero teraz historia wyszła na jaw za sprawą raportu z dochodzenia prowadzonego przez policję. Szczegóły włamania są porażające.

Volkan T. to 24-letni kulturysta tureckiego pochodzenia. Właśnie jemu udało się przedostać na teren wojskowego lotniska, gdzie znajdował się samolot Angeli Merkel.

Mężczyzna w chwili zdarzenia był pod wpływem narkotyków, a przy sobie miał „torebkę marihuany i tabletek ekstazy”. Na teren lotniska przedostał się przekonując strażnika, że został zaproszony na imprezę urodzinową odbywającą się w kasynie oficerskim.

Później udało mu się wspiąć na skrzydło rządowego Airbusa A319, którym zazwyczaj podróżuje kanclerz Niemiec. Po wejściu do środka udawał pilota, naciskając po kolei wszystkie przyciski. To właśnie wtedy uruchomił nadajnik awaryjny, który zaalarmował wojskowe służby. Dotarły one jednak na miejsce dopiero po czterech godzinach.

W tym czasie mężczyzna rozebrał się do majtek i „tańczył na skrzydle samolotu”, a także uruchomił gaśnice, pokrywając całe wnętrze samolotu pianą. Wtedy też na miejsce przybyły służby, które zaczęły nawoływać rozbawionego Turka do opuszczenia maszyny. Kiedy to nie poskutkowało, do środka wpuszczone zostały psy, które rzuciły się na niego.

Obecnie mężczyzna przebywa w zakładzie psychiatrycznym. Szkody, które wyrządził, szacuje się na około sto tysięcy euro.

źródło: tvn24.pl

...

Zobacz również

Chcesz uchronić się przed komarami? Wypróbuj TE sposoby!