Opozycja nie ma się z czego cieszyć. Prawo i Sprawiedliwość od dawna dominuje we wszelkich sondażach, ale ten ostatni miażdży Platformę Obywatelską totalnie.

Opozycja zastanawia się co zrobić, żeby chociaż zbliżyć się do PiS, ale wygląda na to, że w najbliższym czasie nie ma na to szans. W najnowszym sondażu CBOS ludzie pokazali, jaki mają stosunek do Platformy Obywatelskiej.

Ten sondaż różnił się od poprzednich. Zapytano badanych nie o to, na którą partię zagłosują w nadchodzących wyborach, ale o to, na kogo nie zagłosują. Respondenci zdecydowanie pokazali partii Grzegorza Schetyny czerwoną kartkę. Aż 42 proc. zadeklarowało, że nie wybiorą Platformy Obywatelskiej. Większość z nich to oczywiście wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński też nie ma powodów, aby się cieszyć. PiS w sondażu zajmuje drugie miejsce. Niechęć do głosowania na nich wyraziło 37 proc. respondentów. Zdecydowanie mniej przeciwników ma Nowoczesna, która uzyskała 26 proc. i partia Wolność z wynikiem 20 procent. Jeszcze lepszy wynik odniosły SLD (15 proc.), Kukiz’15 (12 proc.) i PSL (11 proc.). Najmniejszy elektorat negatywny ze wszystkich ma Partia Razem, która ma prawie tyle zadeklarowanych przeciwników, co zwolenników, czyli odpowiednio 4 proc. i 5,2 proc.

Źródło: natemat.pl

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków


Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

...

Zobacz również