Gigantyczne tsunami właśnie uderzyło w tysiące ludzi!

Gigantyczne tsunami właśnie uderzyło w tysiące ludzi!

Tsunami w Indonezji zaatakowało o godzinie 21:30 w sobotę (lokalnego czasu). Żywioł pochłonął popularne kurorty, które chętnie odwiedzane są przez turystów z całego świata. Skończyło się tragicznie, straty są niewyobrażalne.

Tsunami w Indonezji uderzyło nagle. Wiadomo już, że zginęło 168 osób, jednak wciąż poszukuje się zaginionych. Do szpitali przewieziono setki zranionych, a akcję ratunkową utrudniają zdewastowane drogi i zawalone budynki. Nie ma większej nadziei na odnalezienie osób, które znalazły się pod gruzami.

Co się wydarzyło w Indoneziji? Tsunami pochłonęło setki istnień

Do ataku żywiołu doszło około godziny 21:30 w okolicach Cieśniny Sundajskiej. Pochłonięte zostały regiony Pandeglang, Serang i Lampung w prowincji Banten. Plaże i kurorty w tych miejscach są niezwykle popularne wśród turystów i okolicznych mieszkańców.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Straty są liczone na bieżąco. Wiadomo, że liczba rannych wynosi 745 osób. Zgodnie z ustaleniami indonezyjskich władz, winę ponosi wybuch wulkanu, który znajduje się nieopodal pochłoniętych żywiołem plaż. Chociaż władze ogłosiły zagrożenie, okazuje się, że wielu z obecnych nie udało się uciec.

Jakie są przyczyny tsunami w Indonezji?

Wybuch wulkanu Anak Krakatau w piątek zapoczątkował wstrząs płyt tektonicznych dna morskiego. Te wywołały fale, które nawiedziły Jawę i Sumatrę. Zgodnie z przekazanymi informacjami przez władze Indonezji - bilans ofiar może niewyobrażalnie wzrosnąć. Na miejscu wciąż liczone są straty. Zgodnie z internetowymi doniesieniami na miejscu mogło zginąć nawet tysiące ludzi. W centrum tragedii odbywał się koncert jednego z ulubionych indonezyjskich zespołów. Fala zabrała wszystko po drodze, nie było dla nikogo ratunku. Na bieżąco docierają informacje o okolicznościach i pytania: czy tragedii można było uniknąć. Miejscowi mieli tylko kilka godzin, aby uratować siebie i bliskich. Niestety, nie udało się.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wizjoner przeraził cały świat! Katastrofa dla ludzkości już w styczniu, mroczny znak na niebie
  2. Jarosław Kaczyński jak prezydent? Wyborcy są w szoku, przyznał sobie kolejny przywilej
  3. Eksplozja na jarmarku bożonarodzeniowym! Są ciężko ranni
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News