Gigantyczne tsunami właśnie uderzyło w tysiące ludzi!
Anna Maria Guziewska - 23 Grudnia 2018

Gigantyczne tsunami właśnie uderzyło w tysiące ludzi!

Tsunami w Indonezji zaatakowało o godzinie 21:30 w sobotę (lokalnego czasu). Żywioł pochłonął popularne kurorty, które chętnie odwiedzane są przez turystów z całego świata. Skończyło się tragicznie, straty są niewyobrażalne.

Tsunami w Indonezji uderzyło nagle. Wiadomo już, że zginęło 168 osób, jednak wciąż poszukuje się zaginionych. Do szpitali przewieziono setki zranionych, a akcję ratunkową utrudniają zdewastowane drogi i zawalone budynki. Nie ma większej nadziei na odnalezienie osób, które znalazły się pod gruzami.

Co się wydarzyło w Indoneziji? Tsunami pochłonęło setki istnień

Do ataku żywiołu doszło około godziny 21:30 w okolicach Cieśniny Sundajskiej. Pochłonięte zostały regiony Pandeglang, Serang i Lampung w prowincji Banten. Plaże i kurorty w tych miejscach są niezwykle popularne wśród turystów i okolicznych mieszkańców.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Leszek MillerRodzinne tragedie polityków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Straty są liczone na bieżąco. Wiadomo, że liczba rannych wynosi 745 osób. Zgodnie z ustaleniami indonezyjskich władz, winę ponosi wybuch wulkanu, który znajduje się nieopodal pochłoniętych żywiołem plaż. Chociaż władze ogłosiły zagrożenie, okazuje się, że wielu z obecnych nie udało się uciec.

Jakie są przyczyny tsunami w Indonezji?

Wybuch wulkanu Anak Krakatau w piątek zapoczątkował wstrząs płyt tektonicznych dna morskiego. Te wywołały fale, które nawiedziły Jawę i Sumatrę. Zgodnie z przekazanymi informacjami przez władze Indonezji - bilans ofiar może niewyobrażalnie wzrosnąć. Na miejscu wciąż liczone są straty. Zgodnie z internetowymi doniesieniami na miejscu mogło zginąć nawet tysiące ludzi. W centrum tragedii odbywał się koncert jednego z ulubionych indonezyjskich zespołów. Fala zabrała wszystko po drodze, nie było dla nikogo ratunku. Na bieżąco docierają informacje o okolicznościach i pytania: czy tragedii można było uniknąć. Miejscowi mieli tylko kilka godzin, aby uratować siebie i bliskich. Niestety, nie udało się.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wizjoner przeraził cały świat! Katastrofa dla ludzkości już w styczniu, mroczny znak na niebie
  2. Jarosław Kaczyński jak prezydent? Wyborcy są w szoku, przyznał sobie kolejny przywilej
  3. Eksplozja na jarmarku bożonarodzeniowym! Są ciężko ranni
Głupota ludzka nie zna granic!Te zdjęcia dowodzą, że ludzka głupota nie zna granic!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News