Katastrofalne trzęsienie ziemi w Europie! Jest ostrzeżenie o tsunami

Katastrofalne trzęsienie ziemi w Europie! Jest ostrzeżenie o tsunami

Tsunami jest jednym z największych zagrożeń, które może nastąpić tuż po trzęsieniu ziemi. Pustosząca siła wody jest w wielu przypadkach jeszcze groźniejsza od wstrząsów i potrafi wywołać zdecydowanie większe zniszczenie. Dlatego też mieszkańcy naszego kontynentu z niepokojem spoglądają w kierunku jednego z półwyspów, który staje oko w oko z potencjalnym zagrożeniem.

Tsunami w żadnym przypadku nie może być lekceważone. Dlatego też jakiekolwiek informacje o przesłankach mających przyczynić się do uwolnienia niszczycielskich sił natury wprawiają wszystkich w osłupienie. Niestety, dzisiaj nad ranem świat obiegły bardzo poważne informacje o silnym trzęsieniu ziemi i możliwości wystąpienia tsunami w jednym z europejskich państw. Służby ratownicze postawione są w stan najwyższej gotowości.

Trzęsienie ziemi w Grecji. Realne zagrożenie tsunami

Do wstrząsów o sile 6,8 stopnia w skali Richtera doszło w godzinach porannych na Morzu Jońskim, niedaleko zachodniego wybrzeża Grecji. Jak podaje amerykańska Służba Geologiczna, centrum trzęsienia ziemi było zlokalizowane obok wyspy Zakynthos znajdującej się w odległości ok. 140 kilometrów od Patras na Peloponezie. Kataklizm został zainicjowany 16,5 kilometrów pod dnem morskim. Po pierwszym uderzeniu wszyscy wstrzymali oddechy w wyczekiwaniu na wstrząsy wtórne. Te nadeszły bardzo szybko i osiągnęły siłę 5,2 stopnia w skali Richtera. Od razu po ich zarejestrowaniu ogłoszono zagrożenie przed falami tsunami. Na ten moment na szczęście nie odnotowano ich występowania, jednak służby podkreślają, że sytuacja cały czas jest napięta i nie można lekceważyć żadnych przesłanek. Tak silne trzęsienie ziemi było odczuwalne nawet w miejscach bardzo oddalonych od jego epicentrum. Wstrząsy zarejestrowano m.in. w Greckiej stolicy, ulokowanej ponad 200 kilometrów od miejsca, w którym rozegrała się tragedia. Służby podają również, że widmo wstrząsów odnotowano nawet w innych krajach, zarówno w Europie, jak i północnej Afryce. Wyspiarski dziennik The Sun opublikował relacje Brytyjskich turystów przebywających właśnie w Grecji. - Jesteśmy przerażeni. Dosłownie przed chwilą doszło do kolejnych wstrząsów wtórnych, a nic nie wskazuje na to, że będą to ostanie z nich - powiedziała 27-letnia Tracey Archer.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Staliśmy zdruzgotani przed hotelem w zupełnym zimnie przez trzy godziny. Pośród nas były dzieci, które krzyczały i głośno płakały. Pierwsze uderzenie odczuliśmy ok. 1:30 nad ranem, ale dopiero pół godziny później doszło do głównego trzęsienia - relacjonuje Tracey. Wstrząsy trwały przez kilkanaście minut. Osoby w hotelu nie do końca wiedziały jak poradzić sobie w takiej sytuacji. Brytyjka opowiada, że trzęsienie wyrwało w ich lokum umywalkę i klimatyzatory ze ścian oraz wywróciło wszystkie meble. - Partner złapał mnie i położył na nas poduszki, myśleliśmy, że zaraz sufit spadnie nam na głowy - dodaje. Na ten moment lokalne służby nie podają informacji o ofiarach śmiertelnych, jednak zaznaczają, że nie można niczego wykluczać. ZOBACZ TAKŻE
  1. Polscy politycy poszaleli? Wiedzą, że ta ustawa to bubel, ale i tak głosują za 
  2. Nie żyje uwielbiany i wybitny aktor. Koniec pewnej epoki 
  3. Ohydne znalezisko w jedzeniu z LIDLa! Chce się wymiotować 
  4. Ile lat ma Twój pies w przeliczeniu na ludzkie? Do tej pory obliczaliśmy to źle, prawie wszyscy
  5. Znaki zodiaku i ich przeszkody na drodze do SZCZĘŚCIA
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News