Trybunał Sprawiedliwości UE: "Polska złamała prawo"

Trybunał Sprawiedliwości UE: "Polska złamała prawo" Źródło: TSUE wydał werdykt w sprawie Polski

TSUE twierdzi, że Polska złamała prawo. Chodzi o kwestie związane z oficjalnymi, unijnymi przepisami obowiązującymi wszystkie państwa znajdujące się w Unii Europejskiej. W stosunku do naszego kraju mogą zostać wysunięte pewne konsekwencje.

TSUE podjął decyzję w sprawie naszego kraju. Werdykt nie jest korzystny dla Polski. Uznano, że doszło do złamania unijnego prawa, które w założeniu obowiązuje wszystkie państwa członkowskie paktu. Być może czekają nas poważne konsekwencje związane z tym rozporządzeniem.

TSUE wydał werdykt ws. Polski

TSUE ogłosił właśnie swój werdykt odnośnie Polski. Jesteśmy jednym z 3 krajów, łamiącym unijne prawo. Sprawa ta dotyczy kwestii związanych z kryzysem uchodźczym, z którym obecnie boryka się cała Europa. 

Rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu przekazał dzisiaj oficjalną decyzję w tej sprawie. Podano również szczegółową argumentację takiego działania. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Polska złamała unijne prawo 

Sytuacja związana jest z relokacją uchodźców. Polska razem z Czechami i Węgrami odmówiła przyjęcia określonej grupy. W związku z tym zostanie ukarana przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. 

- Odmawiając zastosowania tymczasowego i ograniczonego w czasie mechanizmu obowiązkowej relokacji osób ubiegających się o ochronę międzynarodową, Polska, Węgry i Republika Czeska uchybiły zobowiązaniom, które na nich ciążą na mocy prawa Unii - brzmiało wytłumaczenie werdyktu rzeczniczki generalnej TSUE, Eleanor Sharpston.

Nasz kraj był zobowiązany do przyjęcia ok. 7 tys. osób. Miało się to odbywać na mocy decyzji relokacyjnej z września 2015 roku. Wszystkie państwa członkowskie miały wspólnie poradzić sobie z tym problemem i wyciągnąć pomocą dłoń do ludzi, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia własnego kraju w związku z niesprzyjającą sytuacją polityczną lub wojną. 

Członkowie mieli rozdzielić między siebie do 120 tys osób. Planowano, że cała akcja potrwa 2 lata, do 26 września 2019 roku. Gdy Polska odmówiła przyjęcia uchodźców, złamała tym samym unijne prawo i jednocześnie zignorowała fundamentalną zasadę UE, czyli solidarność państw członkowskich.

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec piątki dzieci zrobił badania DNA. Był ZSZOKOWANY ich wynikami, szybko pożałował
2. Biuro prasowe TVN przekazało porażającą wiadomość. Wśród uczestników popularnego programu wykryto pedofila

TSUE najprawdopodobniej w związku z tym nałoży na nasz kraj karę. Nie znane są jeszcze żadne szczegóły dotyczące konsekwencji tej sytuacji. Polacy muszą poczekać na reakcję rządzących.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z apteczki WYRZUĆ natychmiast! GIF wycofuje popularny lek na kaszel
  2. „Żona to wizytówka męża. Zadbana, grzeczna, rodząca synów i milcząca, kiedy trzeba” - wyznanie polskiego mężczyzny
  3. Dlaczego Katarzyna Dowbor spisała testament? Prawda jest bolesna
  4. Przez 63 lata była żoną Kobuszewskiego. Jest źle
  5. Królowa polskiej mafii właśnie ujawniła wielką tajemnicę. Piotr Woźniak-Starak miał co do niej poważne plany

Źródło: Interia

Następny artykuł