Oto, co Polacy myślą o dzisiejszych obietnicach Kaczyńskiego. Lawina komentarzy

Oto, co Polacy myślą o dzisiejszych obietnicach Kaczyńskiego. Lawina komentarzy Źródło: YouTube/Onet News

Trzynasta emerytura, 500 plus również na pierwsze dziecko, czy zwolnienie osób do 26 roku z podatku dochodowego od osób fizycznych, to najgłośniejsze dziś obietnice PiS, które partia ogłosiła wraz z rozpoczęciem tegorocznej kampanii wyborczej. Politycy wszystkich opcji licytują się, kto pierwszy wpadł, na który z pomysłów, a internauci zastanawiają się, kto za to wszystko zapłaci. W sieci toczy się zacięta dyskusja.

Dziś w Warszawie odbyła się konferencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której najważniejsi politycy tego ugrupowania przedstawili jego cele na nadchodzące lata. Ma to oczywiście związek z wyborami do Sejmu IX kadencji, które odbędą się już w październiku tego roku. Proponowane rozwiązania takie, jak trzynasta emerytura czy zwolnienia z PIT wyraźnie martwią, a zarazem interesują obywateli i polityków, którzy analizują teraz w sieci plan Zjednoczona Prawicy.

Rok 2019 będzie najtrudniejszym w historii obecnego rządu. Nachodzący czas rozliczenia ostatnich czterech lat zbliża się nieubłaganie i by uprzedzić wszelkie głosy z opozycji, czołowe postaci PiS postanowiły rozliczyć się same, robiąc to w bardzo pozytywnym świetle.

Na dzisiejszej konwencji partii Jarosław Kaczyński, Beata Szydło i Mateusz Morawiecki wyliczyli zasługi swoich działań i obiecali zrobić jeszcze więcej, szczególnie w sferze świadczeń socjalnych i emerytalnych. Jak się dowiedzieliśmy PiS planuje m.in. nadać emerytom tzw. trzynastą emeryturę, czyli jednorazowy dodatek w wysokości 1100 złotych, który ma zostać wypłacony do maja. Oprócz tego programem 500 plus zostaną objęte także pierwsze dzieci, a to wszystko przy planowanym uszczupleniu przychodów z podatku PIT.

Jak zostanie sfinansowana trzynasta emerytura?

Rzucone przez PiS obietnice spowodowały gorącą dyskusję w sieci, w której udział wzięli także liczni politycy wszystkich opcji. Wśród przekrzykiwania się na temat tego, kto pierwszy wpadł na jaki pomysł, znalazło się wiele głosów stawiających pod znakiem zapytania możliwości finansowe Polski po ewentualnym spełnieniu wszystkich przedstawionych dziś obietnic.

- Jeśli PiS jakimś cudem wygra tegoroczne wybory parlamentarne, to z braku kasy na populistyczne obietnice, skończą pod butami własnego suwerena. Bardzo mnie to cieszy i gdzieś w głębi swojej podłej duszy, liczę na to - pisze twitterowicz o pseudonimie "Diabeł".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Skąd jednak władze mają zamiar wziąć pieniądze na wszystkie postawione sobie cele? Na to pytanie starał się odpowiedzieć premier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem należy jeszcze bardziej uszczelnić system podatkowy przy jednoczesnym inwestowaniu w gospodarkę, z której przecież podatki pochodzą.

- Mogą mówić nam: „skąd weźmiecie na to pieniądze, jak na to zarobicie?”. Wiemy, jak ten nasz wielki program, 30-40 miliardowy w skali roku oczywiście, sfinansować. Poprzez dalszą walkę o jak najlepszy system podatkowy, ale również rozwój gospodarczy, poprzez zmniejszenie biurokracji, zmniejszenie kosztów administracji - powiedział dziś szef rządu RP.

Lawina komentarzy po konwencji PiS

Jak już wyżej wspomnieliśmy pomysły takie, jak trzynasta emerytura i 500 plus od pierwszego dziecka stało się przedmiotem kolejnego gorącego sporu. Idee te zostały uznane za własne zarówno przez Zielonych, PO, jak i PiS. Nie brakowało także głosów osób, starających się zachować niezależność o partyjnego logo i zwracających uwagę, że w kwestii gospodarczej wiodące ugrupowania niewiele się od siebie różnią.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Adam Małysz boi się o Piotra Żyłę. Tak źle jeszcze nie było
  2. Burza w mediach wokół Kuby Wojewódzkiego. Król TVN jest jednak gejem?
  3. Małgorzata Rozenek pochwaliła się brzuchem. Fani gratulują celebrytce
  4. Zaczyna robić się już poważnie. Związek Igi Lis i Taco Hemingwaya kwitnie
  5. Gdzie mieszka Monika Olejnik? Dom dziennikarki ma niezwykłą historię
  6. Ile zarabia Sylwia Grzeszczak? Zarobki piosenkarki są ogromne

źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News