Trzynasta emerytura coraz bliżej. Prezydent ustawę podpisać ma lada chwila

Trzynasta emerytura coraz bliżej. Prezydent ustawę podpisać ma lada chwila Źródło: Pixabay.com/gosiak1980

Trzynasta emerytura zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo mają się zmienić zapisy, dzięki którym seniorzy będą mogli liczyć na dodatkowe środki.

Trzynasta emerytura była wyczekiwana przez wszystkich seniorów już od momentu ogłoszenia prac nad tym projektem. W końcu emeryci mają powody do świętowania, bowiem prezydent ma już niedługo podpisać odpowiednią ustawę. Każdy dostanie dodatkowe pieniądze szybciej, niż się spodziewał.

Trzynasta emerytura pojawi się szybciej, niż zakładano

Już dziś prezydent może złożyć podpis pod ustawą, która wprowadza zmiany w przyznawaniu emerytur. W sprawie wypowiedzieli się również sami seniorzy, których bardzo emocjonuje wprowadzona zmiana.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Seniorzy mają jeszcze więcej powodów do radości. Super Express donosi, że być może dodatkowe świadczenie nie będzie jednorazowe, a emeryci będą mogli częściej korzystać z nadprogramowej gotówki. 

Nie da się ukryć, że trzynasta emerytura znacznie podreperuje budżet wszystkich osób starszych. Często skarżą się na brak środków na leki, rachunki i jedzenie, dlatego nie kryją radości z podpisania nowej ustawy. Takie pieniądze sprawią, że chociaż jeden miesiąc będzie dla nich o wiele łatwiejszy do zagospodarowania.

- Mam niecałe 1600 zł emerytury, więc zapowiadana przez rząd trzynasta emerytura bardzo mi się przyda. W moim wieku powinnam już oszczędzać na pochówek, ale mam krewnych nad morzem i za te pieniądze planuję właśnie ich odwiedzić - powiedziała 80-letnia mieszkanka Białegostoku, pani Felicja Filimoniuk.

Osób takich jak pani Felicja jest o wiele więcej. Każda z nich cieszy się z pieniędzy i już ma na nie wyznaczony cel - jedni zaoszczędzą, drudzy zrobią zapasy, a jeszcze inni kupią od dawna upragniony sprzęt RTV albo AGD.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marek Piekarczyk stracił dziecko. Wstrząsające wspomnienie: „Zrobili sobie imprezkę na oddziale”
  2. Uwielbiany aktor „M jak Miłość” zmarł na raka trzustki. Do końca nie tracił nadziei
  3. Niewielu o tym pamięta. Tak kiedyś nazywała się Katarzyna Dowbor
  4. Dramat żony Wiśniewskiego. Przez rozwód musiała poddać się bardzo bolesnej operacji
  5. Z ostatniej chwili: Straszna katastrofa lotnicza. Samolot uderzył w helikopter

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News