200 tysięcy osób bez trzynastej emerytury. Kto nie dostanie pieniędzy?

200 tysięcy osób bez trzynastej emerytury. Kto nie dostanie pieniędzy? Źródło: .

Trzynasta emerytura nie zostanie wypłacona aż 200 tysiącom Polaków. Okazuje się, że pieniądze z dodatkowych świadczeń nie trafią do portfeli wszystkich seniorów. Kto nie dostanie pieniędzy?

Trzynasta emerytura ma zasilić konta Polaków już w kwietniu w sześciu transzach, które będą wpływać na konto razem z kwietniową emeryturą. Jednak nie wszyscy będą mogli liczyć, że ich portfele wypełnią się dodatkowymi pieniędzmi z "trzynastki". Zgodnie z najnowszymi danymi, aż 200 tysięcy Polaków nie otrzyma wypłaty. Kto nie dostanie pieniędzy?

Trzynasta emerytura nie zostanie wypłacona 200 tysiącom Polaków 

Kolejny raz kruczek prawny sprawia, że wiele osób będzie musiało obejść się smakiem. Prace nad wypłatami "trzynastek" zbliżają się do końca, projekt znowu pojawił się w Sejmie, gdzie odbędzie się najprawdopodobniej ostatnie głosowanie, a później aż 9,8 milionów osób w kraju będzie mogło otrzymać dodatkowe świadczenia. 

Niestety najnowsze wiadomości są zatrważające dla polskich seniorów. Okazuje się, że 200 tysięcy z nich nie otrzyma "trzynastki". W przepisach znalazł się zapis, który sprawia, że wypłaty mogą nie trafić do wszystkich, którzy by sobie tego życzyli. Wiadomo już ilu Polaków nie otrzyma świadczeń, ale z jakiej przyczyny tak się stanie?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Trzynasta emerytura nie dla wszystkich 

Zgodnie z założeniem zapisanym w projekcie ustawy, żeby otrzymać trzynastą emeryturę trzeba mieć prawo do wypłaty świadczeń, które nadal będzie wypłacane w miesiącu, kiedy zostaną przekazane dodatkowe pieniądze. Wiąże się to również z tym, że do 31 marca bieżącego roku należy mieć ukończony wiek emerytalny, wystąpić o emeryturę, a także nie być związanym umową z ostatnim pracodawcą. 

W praktyce oznacza to, że około 200 tysięcy Polaków nie otrzyma trzynastki. Będą to osoby, które ukończą wiek emerytalny po pierwszym kwartale, a co za tym idzie, nie zdążą złożyć wszelkich wymaganych dokumentów, by na 31 marca mieć decyzję o przyznaniu "trzynastki". 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na lotnisku, samolot staranował człowieka, drugi jest w szpitalu. Film trafił do sieci
2. Polacy otrzymują masowo SMS-y z pilnym ostrzeżeniem RCB. Będzie bardzo niebezpiecznie, "zostańcie w domach"

Jednak jest dla nich też dobra informacja. Trzynasta emerytura ma być wypłacana każdego roku, w związku z tym, już w 2021 roku będą mogli się ubiegać o wypłacanie kolejnych świadczeń. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. Jacek nagle rzucił się Dagmarze do łóżka. Posypały się ostre, niecenzuralne słowa
  4. Polacy w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Nic nie można zrobić, władze rozkładają ręce
  5. Pierwszy raz zgwałcił ją, kiedy miała zaledwie 15 lat. Uwielbiana mistrzyni przerwała milczenie

źródło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News