Premiera "Trzech kroków od siebie" wzbudziła emocje. Co zapowiadał zwiastun?

Premiera "Trzech kroków od siebie" wzbudziła emocje. Co zapowiadał zwiastun? Źródło: Youtube/ CBS Films

Trzy kroki od siebie to film opowiadający historię dwóch nastolatków, którzy chorują na mukowiscydozę. Wspólny pobyt w szpitalu owocuje rozwinięciem się uczucia między nimi. Opisujemy co zdradza zwiastun, kiedy była polska premiera oraz co oznaczają tytułowe "trzy kroki"?

Trzy kroki od siebie to film przedstawiający historię Stelli i Willa, nastolatków, którzy przebywają w szpitalu z powodu choroby genetycznej - mukowiscydozy. Wspólne doświadczenia z chorobą owocują rozwinięciem się uczucia między nimi. Niestety, aby uniknąć infekcji krzyżowej, muszą zachować dystans między sobą - tytułowe trzy kroki. Jak znaleźć sposób na rozwinięcie związku bez możliwości pocałunku, a nawet złapania się za rękę? Czy ta miłość pomoże im w walce o życie?

Trzy kroki od siebie - film o miłości "na odległość"

"Trzy kroki od siebie" to romantyczna opowieść o Stelli (w tej roli Haley Lu Richardson), która jest nastolatką cierpiącą na mukowiscydozę oraz o Willu (Cole Sprouse), nowo przyjętym pacjencie szpitala, w którym przebywa Stella. Chłopak również choruje na mukowiscydozę, jednak w przeciwieństwie do Stelli nie może pogodzić się z chorobą, jest artystą i łamie wszelkie reguły. Stella zaś posłusznie bierze lekarstwa, ma uporządkowane życie i prowadzi kanał na YouTube o swoim życiu. 

Ze względu na ryzyko zakażenia krzyżowego muszą pozostać w odległości trzech kroków. Mierzą tę odległość wskazówką, aby móc być z sobą, a nie ryzykować pogorszeniem stanu zdrowia. Aby zachować złudzenie intymności, reżyser filmy Justin Baldoni, korzysta ze zmian ogniskowych kamery, szerokich ujęć i różnych perspektyw, budując niesamowicie piękny obraz trudnej miłości. 

Warto wspomnieć o tym, że twórcy filmu korzystali z pomocy specjalistów medycznych, a także osobistych doświadczeń osób cierpiących na tę ciężką chorobę.

Trzy kroki od siebie: zwiastun

W zwiastunie obserwujemy rodzącą się między bohaterami bliskość i nastoletnią miłość, która wbrew pozorom jest dosyć dojrzała. Coraz większe uczucia wymykają się im spod kontroli, a pogarszający się stan zdrowia Willa nie ułatwia radzenia sobie z problemami. Czy dziewczynie uda się ocalić ukochanego, który nie chce się leczyć? Zobacz zwiastun filmu "Trzy kroki od siebie":

 

 
Romans w "Trzech krokach od siebie" jest bardzo podobny do popularnej historii miłosnej Katie Prager (z domu Donovan) i Daltona Pragera, która stała się kanwą filmu "Gwiazd naszych wina".

Film Trzy kroki od siebie - polska premiera

Światowa premiera miała miejsce 13 marca, w polskich kinach film pojawił się 10 maja 2019. Wyświetlany jest w większości kin i multipleksów. Warto wybrać się na film z drugą połówką i koniecznie - paczką chusteczek higienicznych - podczas oglądania filmu czeka widzów mnóstwo emocji i wzruszeń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tylko nie mów nikomu - premiera kontrowersyjnego filmu
  2. Premiery filmowe 2019. Jakie nowości kinowe pojawią się w kinach?
  3. Gra o Tron - finałowy sezon. To koniec przygody z serialem
  4. Lucyfer - sezon 4. Serial wraca dzięki Netflix
  5. Kiedy The 100 sezon 6? Premiera już była!
Następny artykuł