W sobotnie popołudnie na ulicach Warszawy odbywają się trzy duże marsze. Uczestnicy każdego z nich – narodowcy, euroentuzjaści i opozycja – manifestują w innym celu. 

Na ulicach stolicy manifestują dzisiaj narodowcy pod hasłem „Odwagi, Polsko!”. Jak wyjaśniają organizatorzy – Krucjata Różańcowa za Ojczyznę – „wobec jawnych ataków na naszą Ojczyznę, przyzywanie na wzór Targowicy obcej przemocy, obcych rządów i instytucji zagranicznych, musimy odważnie dać świadectwo przywiązania do naszego patriotycznego Dziedzictwa Narodowego”.

Konkurencyjnym marszem jest „Jesteśmy i będziemy w Europie” zorganizowany przez Komitet Obrony Demokracji, w którym uczestniczą także inne formacje opozycyjne tj. Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Zieloni, Inicjatywa Polska, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Partia Demokratyczna, Dom Wszystkich Polska, ALDE Individual Members oraz Nowoczesna i Platforma Obywatelska. Ci z kolei manifestują przeciwko niszczeniu państwa przez obecny obóz władzy, a także w obronie europejskich wartości i porządku konstytucyjnego. Jak poinformowała telewizja publiczna – powołując się na dane stołecznego ratusza – w marszu KOD uczestniczy ponad 200 tysięcy ludzi.

Trzecim dużym marszem w Warszawie jest „Parada Schumana” pod hasłem „Tu jest Europa!”. Jego uczestnicy manifestują poparcie dla europejskiej integracji oraz za aktywniejszą rolą Polski we wspólnocie.

 

 

 

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

...

Zobacz również