Trzęsienie ziemi w rządzie Ewy Kopacz. Masowe dymisje ministrów
Wiadomości Pikio - 10 Czerwca 2015

Trzęsienie ziemi w rządzie Ewy Kopacz. Masowe dymisje ministrów

Premier Ewa Kopacz na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ws. wycieku akt dotyczących afery podsłuchowej oświadczyła, że zdymisjonowała czterech ministrów a marszałek sejmu Radosław Sikorski, Jacek Rostowski i Jacek Cichocki zrezygnują z zajmowanych stanowisk.

Zdymisjonowanymi ministrami są min. zdrowia Bartosz Arłukowicz, min. sportu Andrzej Biernat, min. skarbu Włodzimierz Karpiński oraz min. spraw wewnętrznych Teresa Piotrkowska. Premier podała także informację o tym, że marszałek sejmu Radosław Sikorski zrezygnował z zajmowanej funkcji, Jacek Rostowski zrezygnował z funkcji szefa doradców premiera a Jacek Cichocki z funkcji koordynatora służb specjalnych. Szefowa polskiego rządu poinformowała również, że nie przyjmie sprawozdania Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta. Na koniec konferencji premier Ewa Kopacz, w imieniu Platformy Obywatelskiej, przeprosiła swoich wyborców za to co mogli usłyszeć i przeczytać w opublikowanych nagraniach i aktach.Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News