Trzęsienie ziemi w rządzie! 4 ministrowie mogą pakować walizki

Trzęsienie ziemi w rządzie! 4 ministrowie mogą pakować walizki

Mateusz Morawiecki ma zażądać od prezesa PiS dymisji czterech ministrów - wynika z nieoficjalnych doniesień "Super Expressu". Kolejna rekonstrukcja miałaby pozbawić stołków osoby, które zasiadają na ministerialnych stanowiskach jeszcze od kadencji Beaty Szydło. Usunięci mieliby zostać czterej ministrowie.

Ostatnia rekonstrukcja rządu, przeprowadzona w styczniu, doprowadziła do zmiany składu Rady Ministrów. Swoje stanowiska musieli opuścić: minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, szef MON Antonii Macierewicz, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, minister środowiska Jan Szyszko, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, Henryk Kowalczyk przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Nadchodzi kolejna rekonstrukcja?

Z informacji ,,Super Express" wynika, że Mateusz Morawiecki nalega na przeprowadzenie kolejnej rekonstrukcji. Wśród ministrów znajdują się bowiem osoby, które przeszkadzają mu w prowadzeniu polityki gospodarczej. Mowa o czwórce polityków, którzy swoje stanowiska objęli jeszcze za kadencji Beaty Szydło. Są to kolejno Krzysztof Tchórzewski, Anna Zalewska, Krzysztof Jurgiel i Mariusz Kamiński. Doniesienia o potencjalnej dymisji w rządzie pojawiły się tuż po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Ministrowie, w tym przede wszystkim szef resortu Krzysztof Tchórzewski, Anna Zalewska i Krzysztof Jurgiel, mieli negatywnie ocenić Pracownicze Plany Kapitałowe - jeden z najważniejszych planów Morawieckiego. Poza tym do odstrzału ma iść Mariusz Kamiński. Wszystko jest w rękach Jarosława Kaczyńskiego - ocenił informator "Super Expressu", jeden z polityków PiS. Jednak z racji tego, że kontakt z prezesem PiS jest utrudniony przez jego kiepski stan zdrowia, rekonstrukcja może przesunąć się w czasie.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
Zobacz także:
  1. Andrzej Duda: Zrywamy współpracę z Francją, Belgią, Holandią i Cyprem
  2. Tylko on to wiedział! Macierewicz ujawnił, co Kaczyński robił w szpitalu
  3. Po 500+ i Mieszkaniu + PiS rusza z pompą z nowym programem
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu