O potencjalnych zmianach w rządzie PiS spekuluje się już od dawna. Jako jedno z jego najsłabszych ogniw wymieniana była nawet premier Beata Szydło. Tym razem plotki zdają się pokrywać z rzeczywistością a ich prawdziwość potwierdzają sami posłowie partii.

Swojej pozycji w rządzie pewna nie może być Anna Streżyńska. Minister cyfryzacji ma w partii wielu wrogów, którzy czekają na jej dymisję. Wiedzą już, kogo widzieliby na jej miejscu.

Osobą, która mogłaby zastąpić Streżyńską jest, według kilku polskich mediów, minister w kancelarii premiera. Paweł Szefernaker miałby zostać szefem resortu ze względu na niechęć części członków partii wobec obecnej minister.

W partii słychać narzekania na kiepską komunikację ze Streżyńską i jej otoczeniem. Do tego nie pomagają jej ciągłe podchody ze strony ministrów z resortów siłowych – cytuje jednego z ważnych polityków PiS „Fakt”.

Minister Streżyńska już wcześniej zdawała się wchodzić w konflikty ze swoimi kolegami z partii. Powiedziała kiedyś, że Polska powinna „stawiać na rozwój a nie wydatki socjalne”, co komentatorzy odczytali, jako krytykę polityki PiS. Minister pozostaje również w konflikcie z MON-em.

źródło: WP Wiadomości

...

Zobacz również

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków