Afera w niemieckich mediach. ZDF ujawniła nieprawdopodobną rzecz

Afera w niemieckich mediach. ZDF ujawniła nieprawdopodobną rzecz Źródło: wikipedia

Niemcy nie mogą otrząsnąć się z szoku, jaki wywołała ta afera. Media ujawniły bowiem nieczyste działania ze strony Federalnego Urzędu Migracji i Uchodźców. Okazuje się, że terroryści mogli spokojnie przekraczać granicę, a nikt nawet się tym nie przejął.

Jak ujawniło ZDF, urząd nie zweryfikował tożsamości kilku tysięcy imigrantów z Syrii i Iraku, którzy starali się o azyl w Niemczech. Ludzie ci trafili do RFN, a służby nie miały pewności, czy nie mają związków z terroryzmem. W ten sposób do naszych zachodnich sąsiadów przedostało się aż 3639 Irakijczyków i Syryjczyków. Jedyne, co musieli zrobić imigranci, by dostać się na teren Niemiec, to wypełnienie pisemnych ankiet.

Urzędnicy tłumaczą się niedopatrzeniem

Po tym, jak sprawę ujawniło ZDF, Federalny Urząd Migracji i Uchodźców zabrał głos. Jak podali urzędnicy, przepuszczenie kilku tysięcy imigrantów bez weryfikacji ich tożsamości było wynikiem "niedopatrzenia". Przeprosili już za swój błąd i zapowiedzieli, że od wszystkich niezweryfikowanych będą pobrane odciski palców. źródło: newsweb.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News