Potężne trzęsienie ziemi!

Potężne trzęsienie ziemi! Źródło: .

Trzęsienie ziemi zaskoczyło mieszkańców jednego z państw. Zniszczone domy, infrastruktura i sklepy to największy dramat z jakim będą musieli zmierzyć się osoby zamieszkujące państwo. Tak groźnie w tamtym rejonie świata nie było od dawna.

Trzęsienie ziemi, które miało miejsce dzisiaj na Panamie i w Kostaryce jest jednym z największych, jakie dotknęło tamten zubożały rejon świata. Siła, z którą nieprzewidywalny żywioł zaatakował, wynosiła 6,1 w skali Richtera. Władze państwowe już teraz mówią o wielkich szkodach wyrządzonych przez kataklizm.

Trzęsienie ziemi w Panamie i na Kostaryce pogrążyło mieszkańców państw

Pojawienie się niespodziewanego żywiołu miało miejsce w godzinach popołudniowych. Wtedy to, w portowej miejscowości Puerto Armuelles doszło do zawalenia się kilku budynków, co doprowadziło do wystąpienia poważnego urazu u jednej z mieszkanek. Starsza kobieta, posiadająca swój dom przy porcie morskim nie zdążyła uciec z zawalającego się miejsca swojego mieszkania, co doprowadziło do przygniecenia ją przez sufit.

Władze państwowe Kostaryki i Panamy nie są jeszcze pewne, czy incydent w Puerto Armuelles, w trakcie którego doszło do zawalenia się posiadłości staruszki, był jedynym, podczas którego odnotowano, by ktoś został ranny. Jak na razie, służby państwowe nie odnotowały, by ktoś zginął. Wiadomo jednak, że wiele domów, sklepów i elementów infrastruktury w obu tych państwach poważnie ucierpiało.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Władze uspokajają przerażonych mieszkańców

Władze kostarykańskie, jak też panamskie proszą swoich obywateli o zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa i o niesianie paniki na terenach pogrążonych przez kataklizm. Według prezydenta Panamy Juana Carlos Vareli i całego rządu, nie ma powodów, aby się denerwować, a najnowsze prognozy nie wskazują na to, żeby trzęsienie ziemi przerodziło się w tsunami, którego wszyscy mieszkańcy zarówno jego państwa, jak i Kostaryki się tak bardzo obawiają.

Jak na razie, służby przeszukują zawalone domy i sklepy w poszukiwaniu ofiar śmiertelnych dzisiejszych zdarzeń. Może się okazać bowiem, że pierwsze statystyki mówiące o spokojnym przebiegu trzęsienia i braku ofiar w ludziach są nieprawdziwe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani są zdruzgotani. Tysiące Polaków boi się o jej karierę, a wszystko przez zatrważającą wiadomość
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. TVP podało pilne informacje! Polscy sportowcy zmarli podczas wyścigu
  4. Brytyjczycy wściekli na Meghan Markle po porodzie. Jej decyzja dla wielu jest nie do pomyślenia
  5. Z ostatniej chwili: Samolot pasażerski podchodził do lądowania. Nagle okazało się, że nie działają koła
  6. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj

źródło: Reuters

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News