Czwartek obfituje w kolejne szokujące informacje polityczne. Tym razem spadła prawdziwa polityczna bomba. To dosłownie trzęsienie w Sejmie. Nikt nie spodziewał się, że w dniu tak ważnym w polskiej polityce dojdzie jeszcze do szokującego transferu.

Dosłownie przed chwilą pojawiła się informacja, że klub parlamentarny Kukiz’15 opuścił kolejny poseł. Tym razem jest to Jarosław Porwich. Od razu także podano do wiadomości, co się z nim teraz będzie działo.

ZOBACZ TAKŻE: Kukiz zmieszał z błotem nowego idola prawicy: ZDRADZIŁ wszystkich

Otóż poseł Jarosław Porwich dołączy do swoich dawnych kolegów klubowych w założonym przez Kornela Morawieckiego kole Wolni i Solidarni. Poinformował o tym sam twórca koła podczas wspólnej z Porwichem konferencji prasowej.

Trzęsienie w Sejmie

– Mój przyjaciel Jarosław Porwich dołącza do Wolnych i Solidarnych. Witamy w biało-czerwonej drużynie – napisał na Twitterze inny poseł dawniej należący do klubu Kukiz’15, Adam Andruszkiewicz.

ZOBACZ TAKŻE: Spadną Wam skarpetki. Tak Kaczyński pocieszał Kukiza

Także on przyłączył się do Morawieckiego po opuszczeniu ruchu Pawła Kukiza. Klub parlamentarny Kukiz’15 jest ugrupowaniem, które straciło najwięcej członków w tej kadencji Sejmu. Kiedy kadencja rozpoczynała się w 2015 roku, ruch liczył sobie 42 posłów. Obecnie jest ich już tylko nieco ponad 30.

Kryzys ugrupowania Kukiza

Prócz posła Porwicha, mówi się także o zbliżającym się kolejnym transferze. W ugrupowaniu ma się obecnie rozgrywać poważny konflikt, który może zaowocować opuszczeniem go przez posła Marka Jakubiaka.

Już wcześniej z klubu odeszło wielu innych posłów. Wśród nich można wymienić posła Roberta Winnickiego z Ruchu Narodowego, a także jedną z bardziej wyrazistych twarzy ruchu Kukiz’15 – Piotr Liroy-Marzec, który został wykluczony. Z klubu wyrzucony został także Kornel Morawiecki, który wraz z dwiema koleżankami założył koło Wolni i Solidarni. Jego ugrupowanie zwykle wspiera rządzące Prawo i Sprawiedliwość w głosowaniach w Sejmie.

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków


Kim jest mąż Beaty Szydło? Imponujące! 10 nieznanych faktów z życia premier

Zobacz również