Niemieckie władze mają ogromny problem. Rząd kanclerz Angeli Merkel musi mierzyć się bowiem z rebelią, jaka dotąd nie miała miejsca za naszymi zachodnimi granicami. Chodzi o trzy niemieckie miasta, które wystąpiły otwarcie przeciw polityce rządu federalnego. Zdaniem buntowników, Berlin wymaga od nich zbyt wiele.

Trzy miasta, które ogłosiły rebelię to kolejno Salzgitter, Delmenhorst i Wilhelmshaven. W tej właśnie kolejności władze tych ośrodków miejskich zapowiedziały, że nie zamierzają działać według ustalonych zasad polityki federalnej. Mowa o przyjmowaniu uchodźców. Jak przekonują bowiem władze tych miast, nie są już w stanie odkładać kolejnych pieniędzy z budżetów na opiekę nad nimi.

Wszystkie trzy miasta zgłosiły się ze wspólną odezwą do władz landu Dolna Saksonia. W tej proszą o ograniczenie liczby imigrantów skierowywanych w ich stronę. Najciekawsze, że władze landu przychyliły się do ich prośby.

Piach między tryby machiny Angeli Merkel

W Niemczech już pojawiła się krytyka działań tych trzech miast. Jak mówią przeciwnicy ich decyzji, takie ograniczenie to nic innego jak wymigiwanie się od obowiązku, a problemy z uchodźcami mają wynikać z nieumiejętności gospodarowania zasobami.

Władze trzech zbuntowanych miast tłumaczą jednak, że to relokacja w Niemczech jest prowadzona w sposób chory i całkowicie nieuwzględniający inne obowiązki administracji. Dlatego też zaczęły już mieć problemy z finansami. Wskazują też, że w ich miastach występuje już przeludnienie, a ogromne masy imigrantów tworzą getta. Znacznie utrudnia to asymilację.

Buntownicy nie zostaną jednak ukarani przez władze landu, które w przyszłym roku już zaplanowały podarować im po 10 mln euro na opiekę nad uchodźcami. Nie wiadomo jednak, co na to Angela Merkel, której tego typu sprzeciwy zwykle są nie w smak. Z pewnością takie zatrzęsienie w lokalnej polityce nie przejdzie bez echa ze strony niemieckiej kanclerz.

źródło: ndie.pl

Jakie korzenie ma Magda Gessler? Nie do wiary! Polskie gwiazdy, które mają obce pochodzenie


Czy to nowa sympatia Leonardo DiCaprio? Jej zdjęcia już zawojowały internet!

...

Zobacz również