Trynkiewicz jak Breivik. Żyje jak KRÓL w ogromnym luksusie

Trynkiewicz jak Breivik. Żyje jak KRÓL w ogromnym luksusie Źródło:

Regionalny Ośrodek Psychiatrii Sądowej powstał w 1998 roku i był pierwszym takim obiektem w Polsce. Przebywają w nim najgorsi polscy zwyrodnialcy. I wygląda na to, że mają się nieźle.

Po przekroczeniu otaczającego ośrodek wysokiego muru oczom ukazuje się przyjazny, zazieleniony teren. Na obszarze kompleksu rozmieszczone są boiska do siatkówki, koszykówki i kometki. W okresie wiosennym i letnim pacjenci mogą również zrobić sobie grilla.

Wnętrza budynków toną w szerokiej gamie barw. Poza tym ściany zdobią obrazy autorstwa pacjentów. W Pracowni Terapii Zajęciowej i Rekreacji mają oni okazję rozwijać swoje umiejętności malarskie i modelarskie oraz relaksować się przy piłkarzykach. Dla łaknących kontaktu z kulturą zorganizowana została biblioteka, w której znaleźć można zróżnicowane gatunkowo pozycje. Pensjonariusze mają również dostęp do internetu i gier komputerowych.

Pacjenci mieszkają w czteroosobowych pokojach z sanitariatami. Do dyspozycji mają stołówkę, pokój spotkań terapeutycznych i świetlicę wyposażoną w kolorowy telewizor – opowiada o życiu w ośrodku kierownik biura ochrony.

W pracowniach nie ma oczywiście żadnych niebezpiecznych materiałów. Nawet zebrane w nich kleje nie mogą być szkodliwe. Teren objęty jest monitoringiem.

W gostynińskim ośrodku przebywają m.in. Mariusz Trynkiewicz, znany również jako „szatan z Piotrkowa", skazany za zabójstwo czterech chłopców oraz Leszek Pękalski, który przyznał się do 67 makabrycznych morderstw.

 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News