izrael
fot. Mohammed Saber
Wiadomości Pikio - 22 Stycznia 2015

Trybunał w Hadze zajmie się zbrodniami w Strefie Gazy

W Międzynarodowym Trybunale Karnym w Hadze rozpoczęło się wstępne postępowanie w sprawie zgłoszonych przez Palestynę izraelskich zbrodni wojennych.

Strona palestyńska poprosiła Trybunał o wszczęcie postępowania w sprawie działań Izraela i izraelskiej administracji na terenie okupowanych terytoriów palestyńskich w okresie ostatniego roku. Według palestyńskich przedstawicieli w wyniku nalotów izraelskiego lotnictwa oraz działań militarnych w ubiegłym roku w strefie Gazy zostało zabitych 2100 Palestyńczyków. Według ONZ większość ofiar stanowili cywile. Zgłoszenie zostało potępione przez amerykańskie i izraelskie władze. Premier Izraela, Benjamin Netanyahu oświadczył, że Izrael nie może pozostać bierny na palestyńskie działania zmierzające do konfrontacji. Izrael nie pozostaje dłużny i także oskarża stronę palestyńską o zbrodnie wojenne, do których miało dojść podczas ostrzeliwania żydowskich osiedli.

źródło: bbc.co.uk
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News