Trybunał Sprawiedliwości właśnie POGRĄŻYŁ Ziobrę!

Trybunał Sprawiedliwości właśnie POGRĄŻYŁ Ziobrę!

Reforma w polskim sądownictwie, zainicjowana przez Zbigniewa Ziobrę, doprowadziła do niebywałych szkód, nie tylko w kraju, ale również za granicą. Nasze sądownictwo nie jest w Unii Europejskiej uważane za jakikolwiek autorytet i we wszelkich sprawach polityki zagranicznej jesteśmy skazani na porażkę.

Obecna kompromitacja dotyczy sytuacji, w którą zaangażowany został Trybunał Sprawiedliwości UE. Wszystko przez irlandzki sąd, który zwrócił się do niego w celu uzyskania opinii na temat uczciwości polskich sądów. Władze irlandzkie wstrzymały bowiem ekstradycję Polaka posądzonego o przemyt narkotyków z powodu wątpliwości, czy oskarżony będzie w Polsce poddany sprawiedliwemu procesowi. Mimo wydanego przez Polskę Europejskiego Nakazu Aresztowania, Irlandia wciąż zwleka z ekstradycją.

Trybunał Sprawiedliwości uderza w polską reformę sądownictwa

Takie działania ze strony państw europejskich oraz Trybunału Sprawiedliwości źle wpływają na wizerunek naszego kraju poza granicami. Reforma Zbigniewa Ziobry powoli niszczy możliwość współpracy naszego wymiaru sprawiedliwości z innymi krajami. Reprezentanci Polski muszą udzielać niezręcznych wyjaśnień, aby poprawić opinię o kraju na arenie międzynarodowej. Niestety, część przemówień jeszcze bardziej pogrąża dobre imię Polski. Warto wyróżnić tu chociażby wypowiedź, w której podważano kompetencje Komisji Europejskiej do oceny sprawiedliwości sądownictwa w Polsce. Forma obrony, w której nasz kraj oskarża innych o braki kompetencji, zdecydowanie nie jest dobrym wyborem i może prowadzić do dalszych nieprzyjemnych konsekwencji. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jak zdobyć 300 plus? To prostsze niż myślisz
  2. TO ON ZABIŁ! Trwa przesłuchanie, policja robi co może
  3. Polski polityk został UDUSZONY! Wstrząsające informacje
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News