Zakończyły się poszukiwania polsko-angielskiej rodziny zaginionej w dzisiejszym pożarze londyńskiego bloku. Ministerstwo Spraw Zagranicznych podaje, że rodzina została poszkodowana w wyniku pożaru, ale ich zdrowiu nie grozi niebezpieczeństwo.

Katarzyna, jej mąż Roy i ich dwie córki(8 i 13 lat) przebywali w Greenfell Tower, gdy ogień rozprzestrzeniał się po piętrach budynku. Rodzina poszkodowanych informuje, że ich krewni znajdują się w szpitalu Chelsea Hospital. Pomocy udzielił im także konsul RP.

Ogień rozniósł się w nocy i szybko zajął cały budynek. Akcja strażaków wciąż trwa, a bilans ofiar i rannych nie jest jeszcze zamknięty. Konstrukcja poddana została renowacji w tamtym roku, a jej wykonawca twierdzi, że spełniła ona wszystkie wymogi bezpieczeństwa, w tym przeciwpożarowego.

W budynku mieści się 120 lokali i mogło w nim mieszkać około 500 osób. Polska rodzina zajmowała mieszkanie na wyższych pietrach. Według świadków w wieżowcu wciąż są uwięzieni ludzie. Polsko-angielska rodzina zajmowała mieszkanie nr 99.

źródło: tvn24.pl

 

...

Zobacz również