Na rząd Niemiec trwa zmasowany atak, którego nikt zupełnie się nie spodziewał. Zaskakuje jednak wypowiedź eksperta w tej sprawie. Twierdzi on, że informacje o ataku nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego.

Rząd Niemiec od co najmniej końca ubiegłego roku, a może i znacznie dłużej, jest nieustannie atakowany przez hakerów. Sprawę skomentował ekspert ds. IT, doradca Niemiec i NATO w sprawach bezpieczeństwa cybernetycznego Sandro Gaycken.

ZOBACZ TAKŻE: Skandaliczne wyniku sondażu! „Niemcy byli ofiarami Hitlera”

Atak na rząd Niemiec trwa nieustannie

Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potwierdziło medialne doniesienia o trwającym ataku na wewnętrzną sieć rządową. Ataki skierowane były szczególnie w stronę resortu dyplomacji. Jak jednak podkreśla ekspert Sandro Gaycken, to nic nowego.

– Wiadomość, że niemiecki MSZ stał się obiektem szpiegowskiego ataku hakerów, nie jest dla nas, fachowców z branży, żadnym zaskoczeniem. To tak, jakby ktoś powiedział, że zjadł na obiad hamburgera. Nie powinien tego robić, bo to nie jest zdrowe, ale zdarza się niemal codziennie – komentuje Gaycken.

Rząd potwierdził te informacje, jednak w komunikacie MSW podkreślono, że „w administracji niemieckiej atak został wyizolowany”. Przedstawiciele ministerstwa twierdzą, że cała sprawa jest pod pełną kontrolą.

ZOBACZ TAKŻE: To koniec legendy Merkel. Kanclerz sama wydała na siebie wyrok

To nigdy nie miało wyjść na jaw

Gaycken jednak twierdzi, że przede wszystkim uspokajające głosy z rządu są nieprawdziwe. Poza tym uważa, że zaskakujące są doniesienia medialne na ten temat. Jego zdaniem sprawa ta nie powinna nigdy ujrzeć światła dziennego.

– Zarówno wypowiedzi przedstawicieli rządu, jak i opozycji są obłudne, bo przecież wiedzą oni bardzo dobrze, że są codziennie obiektem inwigilacji. Szpiegowanie w internecie jest na porządku dziennym. Rzadko udaje się kogoś złapać za rękę, a zaskakujące jest to, że tym razem ktoś, kto powinien trzymać język za zębami, wygadał się – podkreślił Gaycken.

Zdaniem eksperta nie można teraz ustalić autora tych ataków, jednak mogą być one związane z kryzysem politycznym w Niemczech.

– Przed powstaniem nowego rządu Angeli Merkel wszyscy zastanawiają się, jaki kierunek wybierze, co planuje. Interesują się tym Rosjanie, ale nie tylko, tak samo kraje zachodnie – podkreśla Gaycken, zaznaczając, że atak był wyjątkowo precyzyjny. – To świadczy o autorstwie profesjonalnej dużej służby – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: Nie Schulz. Merkel ogłosiła swoją następczynię – zapamiętajcie to nazwisko

Czy Polska jest bardziej zaśmiecona niż reszta krajów Europy?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Jakie sekrety skrywa przeszłość Merkel? 10 nieznanych faktów z życia kanclerz


10 znanych marek, które zbiły fortunę na współpracy z nazistami