Polscy rolnicy są załamani. Czeka nas rok bez truskawek?

Polscy rolnicy są załamani. Czeka nas rok bez truskawek?

Truskawki to owoce, które Polacy corocznie kupują tonami. Nic dziwnego - ich walory smakowe, a także niezliczona ilość deserów, których są głównym składnikiem, powodują, że handlarze potrafią w trakcie dobrego sezonu wzbogacić się, sprzedając na targach wyłącznie je. Czy i tym razem tak będzie? Rolnicy mają poważny problem, z którym nie potrafią sobie poradzić. Kwietniowe susze, a także te, które pojawią się w następnych miesiącach, mogą spowodować poważny kryzys. Wkrótce truskawek może zabraknąć na rynku.

Truskawki w tym roku mogą nie przynieść takiego zysku rolnikom, na jaki ci liczą. Wszystko z powodu trudnych warunków pogodowych, na które nikt nie był przygotowany. Wiosna okazała się naprawdę bardzo ciepła, a w dodatku niespotykanie sucha, co już wpływa na gigantyczne straty rolników. Wkrótce może nawet dojść do tego, że tych owoców po prostu zabraknie na rynku. Rolnicy są tym faktem wyraźnie wstrząśnięci, ich starania bowiem pójdą całkowicie na marne i poniosą kolosalne straty finansowe.

Truskawki znikną z rynku? Rolnicy są załamani

Kwiecień jest bardzo piękny. Wiosna powitała nas wyjątkowo słoneczną aurą, która towarzyszy mieszkańcom Polski i sprzyja ich planom już kolejny tydzień z rzędu. Jest więc to wielki powód do radości, ale niestety nie dla rolników, którzy właśnie notują pierwsze poważne straty.

Truskawki to delikatne rośliny, o których dbanie jest bardzo trudne i czasochłonne. Wystarczą więc kwietniowe bezdeszczowe upały, które właśnie przetoczyły się przez Polskę, by sytuacja się załamała. Owoce te potrzebują mieć dostęp do wody, która w wyniku obecnych warunków pogodowych wyparowuje z gleby w błyskawicznym tempie. To powoduje, że roślina usycha, a co za tym idzie - nie wydaje plonów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według meteorologów podczas majówki pojawi się odrobina deszczu. Być może uratuje on resztę upraw, które jeszcze nadają się do tego, aby w przyszłości wydać dorodne owoce. Opady musiałyby jednak przez jakiś czas się utrzymać, aby rolnicy mogli odetchnąć z ulgą. Nie wiadomo jednak, czy to nastąpi. Jeśli upały powrócą, czeka nas najprawdopodobniej kryzys na rynku truskawek, których może po prostu zabraknąć lub ich ceny tak gwałtownie wzrosną, że staną się towarem ekskluzywnym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan powiększyła swój biust? Fani pospadali z krzeseł widząc jej OGROMNE wdzięki!
  2. Dramat Agnieszki Chylińskiej! Po latach zdradziła bolesny sekret. TEN mężczyzna bardzo ją skrzywdził
  3. Pawłowicz pokazała zdjęcie z obiadu z Kaczyńskim i kotem. Popłaczecie się ze śmiechu
  4. Czwarta żona Wiśniewskiego boleśnie z niego zadrwiła. Turlamy się ze śmiechu
  5. Uwielbiana bohaterka "M jak miłość" umrze w potwornych męczarniach? Porażające doniesienia
  6. Brytyjczycy nie mogą uwierzyć. Księżna Kate uciekła z dziećmi z pałacu, rodzina królewska sypie się na naszych oczach

Źródło: FAKT24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News